שתף קטע נבחר

כך קראה הכנסת ל"מלחמת חורמה" נגד אבו-מאזן

בתום דיון בנושא האנטישמיות קראה הכנסת לממשלה להכריז כי "ישראל תגן על יהודים נרדפים בכל אתר ואתר", ותעמיד לדין בתחומה את הרודפים גם שלא בפניהם. ב"תרגיל" של "האיחוד הלאומי", גם שמו של "מכחיש השואה" אבו-מאזן צורף להחלטה. פרטנר או לא פרטנר?

בעוד ראש הממשלה מכנה את אבו-מאזן "פרטנר", וכמה משריו הבכירים קוראים להעניק לו הזדמנות להוכיח את נחישותו נגד הטרור, הכנסת קוראת לצאת ל"מלחמת חורמה" נגדו.
היום (ג') התקיים במליאת הכנסת דיון בנושא האנטישמיות. בנוסח סיכום הדיון, שאושר ברוב של 13 חברי כנסת לעומת חמישה מתנגדים, קוראת הכנסת לממשלה להכריז כי "המדינה מעמידה את עצמה בראש המלחמה באנטישמיות על כל גילוייה בעולם. מדינת ישראל תגן על יהודים נרדפים בכל אתר ואתר, ותקיים מאבק דיפלומטי בכל שלטון שאינו נלחם בגילויי האנטישמיות בקרבו".
עוד קוראת הכנסת לחוקק חוק, הקובע כי "רדיפת יהודים בשל מוצאם היא עבירה על חוקי מדינת ישראל, והמדינה תהיה זכאית להעמיד לדין בתחומה, גם שלא בפניו, כל מי שעובר עבירה על-פי חוק זה".
בתרגיל פרלמנטרי שביצעה, הצליחה סיעת "האיחוד הלאומי" לשרבב לנוסח שאושר גם את שמו של אבו-מאזן, שנטען כלפיו כי הוא "מכחיש שואה". זאת לאחר שח"כ אריה אלדד הבחין בעובדה, שבמליאה היה באותה עת רוב מובהק לימין.
בסופו של דבר, אושר הנוסח הקובע כי "מדינת ישראל לא תזניח את מלחמת החורמה במכחישי השואה, ובכלל זה גם במי שנבחר לעמוד בראש הרשות הפלסטינית, אבו מאזן". בעד הנוסח הצביעו גם חברי כנסת מהימין.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
מכחיש או פרטנר? אבו מאזן
צילום: איי פי
מומלצים