שתף קטע נבחר

חברי הכנסת עשו "זובור" לפרקליטת המדינה

הפרקליטה הוזמנה לדיון בועדת חוקה והותקפה בצורה חריפה מימין ומשמאל. ח"כ פינס: "יש לי תחושה שמישהו עושה הנחות לרה"מ בפרשת האי היווני". ארבל: "המשטרה לא ביקשה לחקור את שרון, אנחנו לא עומדים בעומס חקירת אנשי ציבור"

פרקליטת המדינה, עדנה ארבל, עמדה הבוקר (יום ב') בפני התקפה חריפה של חברי כנסת מימין ומשמאל בדיון בוועדת חוקה. הדיון דחוף זומן על ידי ח"כ אופיר פינס (עבודה) בנושא פרשת השחיתות לכאורה בפריימריז בליכוד בשנת ובפרשת האי היווני.
ח"כ אופיר פינס אמר לארבל כי "יש לי תחושה שמישהו עושה הנחה לראש הממשלה. אני אומר זאת בכאב. לפתחו של ראש הממשלה רובצים כל-כך הרבה תיקים. אין מדיניות של טיוח או הסתרה בכל הנוגע לתיק של ראש הממשלה, אלא יש לחץ על אנשי הפרקליטות שלא לעשות עבודתם נאמנה, אולי בגלל המצב הפוליטי, אולי בגלל ההישג של ראש הממשלה בבחירות. יש חוסר נכונות לרדת לשורש העניין".
יו"ר הוועדה, מיכאל איתן, שמתנגד בחריפות למינוייה של ארבל לשופטת בבית המשפט העליון, הצטרף לביקורת. "פניתי לפני כמעט שנה לפרקליטת המדינה בבקשה לקבל את התפלגות התיקים של אישי ציבור לפי שנים. במכתב תשובה כותבת לי הפרקליטה: 'אין אפשרות לשלוף את התיקים'. לפרקליטה אין את החומר? היא לא בודקת? איך יכול להיות שבמשך שנה שלמה אין לה את הנתונים? מדובר במדינה בעולם השלישי".

"אנחנו לא עומדים בעומס"

פרקליטת המדינה, עדנה ארבל, נראתה נסערת מאוד מהתקפות חברי הכנסת. "אני חושבת שההתקפה שלך מיותרת", אמרה ארבל לח"כ איתן. "פרקליטות המדינה לא עומדת בעומס חקירות אנשי הציבור, מראשי ערים, ראשי הרשויות ועד חברי הכנסת. יש תיקים של חיקורי דין בחו"ל, שימוע ויש תיקים שההתלבטויות לגביהם לוקחות זמן. חבל שהתקשורת לא יכולה לשבת בישיבות איתנו ולראות באיזה אופן ענייני אנחנו מטפלים בתיקים. הכל נעשה בפתיחות ובשקיפות. אי אפשר להתעלם מהמשימות הנוספות של הפרקליטות".
לשם המחשת העומס על הפרקליטות הציגה ארבל נתונים על מספר התיקים שנפתחו בשנת 2002 – 16,386 תיקים במחוז ירושלים בלבד; במחוז מרכז נפתחו 21,732 תיקים.
בשלב זה צעק לעברה ח"כ פינס: "אני רוצה לקבל תשובות לגבי ראש הממשלה". בתגובה אמרה פרקליטת המדינה כי המשטרה צריכה את אישור היועץ המשפטי לממשלה כדי לחקור את ראש הממשלה. "אין הפסקת חקירה, מתנהלת חקירה ואף אחד לא מונע את חקירתו של ראש הממשלה. זאת סערה בכוס מים. משטרת ישראל עדיין לא פנתה ליועץ המשפטי בבקשה לחקור את ראש הממשלה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
הפרקליטה. ""ההתקפה מיותרת"
צילום: גלי תיבון
צילום: איי פי
שרון. בעבודה רוצים תשובות
צילום: איי פי
מומלצים