שתף קטע נבחר

העבודה: שוחט התפטר מתפקיד יו"ר המטה המוניציפלי

שר האוצר לשעבר אמר כי אין לפרש את ההתפטרות כהודעה רשמית לפיה הוא מתמודד על ראשות העבודה. במפלגה יש המאשימים: שוחט התפטר כדי להתנער מאחריות לכישלון הצפוי למפלגה בבחירות לרשויות המקומיות

יושב ראש המטה המוניציפלי של מפלגת העבודה, ח"כ אברהם (בייגה) שוחט, הודיע היום (ד') למזכ"ל מפלגת העבודה, ח"כ אופיר פינס, כי הוא מתפטר מתפקידו. התפקיד כלל אחריות על הבחירות לרשויות המקומיות מטעם המפלגה.
במכתב ששלח לפינס כתב שוחט, כי "ככל הנראה אתמודד על ראשות המפלגה". עוד כתב שוחט, כי הוא ממליץ שח"כ איתן כבל יחליף אותו בתפקיד ראש המטה.
עם זאת, שוחט אמר ל-ynet כי אין לפרש את ההתפטרות כהודעה רשמית לפיה הוא מתמודד על ראשות העבודה. "את ההחלטה אקבל בעוד כחודשיים, אבל בינתיים אני לא יכול להמשיך בתפקיד הזה", הסביר. "מתוך היכרות עם המפלגה שלי, אני יודע שכל החלטה שאקבל מעכשיו והלאה בנושא המוניציפלי, תגרור תגובות לפיהן אני עושה את זה כדי לצבור כוח ולהכין את הקרקע להתמודדות על ראשות המפלגה".
שוחט ימשיך לטפל בבחירות בחיפה, בירושלים ובאור עקיבא, אולם לא יהיה מעורב עוד בהחלטות הנוגעות לבחירות ביתר הרשויות המקומיות.
בעתיד הקרוב יצטרך המטה המוניציפלי של מפלגת העבודה לקבל כמה החלטות משמעותיות הנוגעות לבחירות ברשויות המקומיות. בין היתר, ייצטרכו אנשי המטה להחליט באילו מקומות יתקיימו פריימריס כדי לבחור את המועמדים של העבודה, ואילו תקציבים להקציב לכך.
ח"כ כבל אמר, כי טרם החליט אם לקחת על עצמו את האחריות לניהול המטה. אם יחליט כבל להשיב בחיוב, ייצטרך מרכז מפלגת העבודה לאשר את המינוי.
במפלגת העבודה היו כבר מי שאמרו כי שוחט החליט להתפטר "כדי לברוח מהאחריות על הכישלון שצפוי למפלגת בבחירות לרשויות המקומיות". שוחט אמר בתגובה, כי "אי אפשר להאשים אותי בתוצאות שיהיו בירושלים ובחיפה. אני בתפקיד הזה רק חודש וחצי".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אגמון
שוחט. יתמודד על ראשות המפלגה?
צילום: אורן אגמון
צילום אתר הכנסת
כבל. יקבל תפקיד אחראי המטה?
צילום אתר הכנסת
מומלצים