שתף קטע נבחר

חקירה: כיצד הגיע טלפון נייד לתאו של ברגותי?

הטלפון הסלולרי נתפס שלשום בחיפוש בתא השמור בכלא איילון. ככל הנראה הוא דיבר באמצעותו עם אנשיו בגדה, ואף עם ראש הממשלה הפלסטיני, אבו מאזן

ראש התנזים לשעבר בגדה, מרואן ברגותי, הצליח להבריח טלפון נייד לתא המעצר שלו ב"אגף האיקסים" בכלא איילון, שאמור להיות שמור ומבודד - כך חושף הבוקר (יום ו') ידיעות אחרונות.
הטלפון הנייד התגלה שלשום בחיפוש בתאו של ברגותי. דוברת שירות בתי הסוהר אישרה כי "בתאו של ברגותי, הנמצא בהפרדה בכלא איילון, נערכים חיפושים באופן קבוע. בחיפוש שנערך ביום רביעי התגלה טלפון נייד". שירות בתי הסוהר יבדוק כיצד הוברח הטלפון ל"תא השמור במדינה". במקביל מתכוון השב"כ לבדוק באמצעות פלט השיחות שנעשו מתאו של ברגותי אם הוא ניצל את הטלפון כדי להעביר הוראות לפעולות טרור.
באמצעות הטלפון הזה דיבר ככל הנראה ברגותי עם אנשיו בגדה ואף שוחח עם ראש הממשלה הפלסטיני, אבו מאזן. במהלך אותן שיחות ביקש אבו מאזן את סיועו של ברגותי בהשגת הפסקת אש של גדודי חללי אל אקצה, הזרוע הצבאית של הפתח.
לברגותי יש עדיין השפעה רבה על הקבוצות השונות בפתח, למרות פילוגים שחלו בארגון. אבו מאזן עצמו ציין בראיון המתפרסם היום ב"מוסף השבת" של ידיעות אחרונות כי הוא מקיים משא ומתן "עם כל הגורמים...גם בבתי הכלא".
ברגותי שוהה בבידוד לאחר שנטען שניסה לקיים מגע עם פעילי פתח בזמן מעצרו. מפקד כלא איילון מתכוון להעמידו למשפט משמעתי על הברחת הטלפון, למרות האיסור המפורש. ברגותי עצמו טוען שהטלפון "הושתל" על ידי אנשי שירות בתי הסוהר, כדי למצוא עילה נוספת להענישו.
הברחת טלפונים ניידים הפכה ל"מכה" בבתי הכלא. כמעט שאין בית סוהר או מתקן כליאה ביטחוני שבו אין ברשות האסירים טלפונים מוברחים. לפני כחודש וחצי היו מהומות בכלא קציעות לאחר שמפקדת הכלא הציבה במקום מתקן לשיבוש שיחות סלולריות.
בין השאר, גם אסירים של החמאס בכלא נפחא בנגב, בכלא באר שבע ובכלא אשקלון הנחשבים לשמורים במיוחד מחזיקים בטלפונים ניידים. ההברחה מתבצעת בדרך כלל באמצעות עורכי דין, קרובי משפחה או בעת מעבר מכלא לכלא. לעתים מנסים האסירים להבריח טלפונים גם באמצעות סוהרים. אחת משיטות ההברחה היא החדרת הטלפון הנייד עטוף ואטום לפי-הטבעת.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
כיצד הצליח להכניס טלפון? ברגותי
צילום: איי פי
מומלצים