שתף קטע נבחר

גורמים בליכוד: עמדי "סגר דיל" עם לופוליאנסקי

על פי אותם גורמים, מועמד הליכוד לראשות עיריית ירושלים, יגאל עמדי, לא יפרוש מהמירוץ, בתמורה להבטחה לתפקיד ממלא מקום ראש העיר שקיבל מהמועמד החרדי, אורי לופוליאנסקי. מנכ"ל הליכוד מנסה לשכנע את עמדי לפרוש בכל זאת

יגאל עמדי, מועמד הליכוד לראשות עיריית ירושלים, החליט שלא לפרוש מהמרוץ: גורמים בליכוד מאשרים, יומיים לפני הבחירות, כי עמדי "סגר דיל" עם מועמד יהדות התורה, אורי לופוליאנסקי, לפיו עמדי יהיה ממלא מקומו אם ייבחר לכהונת ראש העיר, בתנאי שלא יסיר מועמדותו.
בכך מנע לופוליאנסקי את הצטרפותו של עמדי ליריבו הצמוד, המועמד העצמאי ניר ברקת. עמדי אמר בתגובה לדברים כי "בשבע בערב אמסור מידע על מהלך דרמטי במסיבת עיתונאים". בימים האחרונים העריכו רבים במערכת הפוליטית המוניציפלית של הבירה כי עמדי ינסה לחבור לאחד המועמדים המובילים, לנוכח סיכוייו הקלושים לזכות.
מנכ"ל הליכוד ומקורבו של עמרי שרון, אריק ברמי, נועד בצהריים עם עמדי בנסיון לשכנע אותו לחזור בו מהדיל עם לופוליאנסקי ולפרוש. בליכוד מאיימים על עמדי כי אם לא יחזור בו, הוא לא יקבל תשלום עבור הקמפיין.
לפי שעה, במירוץ לראשות העיריה מתמודדים שישה מועמדים, אך מלכתחילה נחשבו רק שלושה מהם - לופוליאנסקי, ברקת ועמדי - כבעלי סיכוי ריאלי. בשבועות האחרונים צנח עמדי בסקרים שהתפרסמו במקומונים הירושלמים, לשישה אחוזי תמיכה, בעוד שני יריביו זוכים לכ-40 אחוזים כל אחד.

סגר קודם עם ברקת

כעת מתברר כי בסדרת פגישות במהלך היממה האחרונה, הספיק עמדי להגיע לסיכום עם מטהו של ברקת, ואז להפר אותו אחרי שתי פגישות עם לופוליאנסקי. ברקת הציע לעמדי לשמש כסגן ראש העיר, אם יסיר מועמדתו ויתמוך בו.
במטהו של ברקת הזדרזו להודיע כי העסקה עם עמדי על סף סגירה: "נותרו עניינים טכניים בלבד". אבל התנגדותם של חברי רשימת הליכוד, שיחסיהם עם עמדי רעועים, טרפה את הקלפים.
מקורבי ברקת זועמים: "לופוליאנסקי הציע לעמדי להיות ראש עיר בפועל, והבטיח לו את האפשרות למנות את מנכ"ל העיריה הבא, ואת מקורביו לתפקידים בחברות ממשלתיות". עמדי, מאשימים במטה ברקת, פועל בניגוד לרצון הוועדה המוניציפלית של הליכוד, ובניגוד לרצונו של עמרי שרון, שביקש לחבר את עמדי לברקת. מקור בכיר בליכוד אישר ל-ynet כי עמדי אמור היה להסיר את מועמדותו ולהצטרף לברקת. ברקת מצדו אמור היה להתפקד לליכוד אם ייבחר.

גורמים בליכוד: זיגזג עם הזנב

"עמדי משול ללטאה שהורידו לה את הראש, בזיגזג שהוא עושה עם הזנב", אמר גורם בליכוד, לאחר שהתברר שעמדי ביטל את הדיל עם ברקת.
פרישה של מועמד הליכוד מהמירוץ תחולל היסטוריה של ממש בבחירות המוניציפליות בירושלים, כאשר לראשונה, גם העבודה לא הציבה מועמד, והסתפקה בהרצת הרשימה למועצת העיר. לפני כחודש נודע כי הליכוד הציע "דיל" דווקא ללופוליאנסקי, בניסיון להעביר לעמדי את הקול החרדי.
ממטה הבחירות של לופוליאנסקי נמסר בתגובה כי "המגעים עם עמדי נמשכים".מוקדם יותר אמרו במטהו של לופוליאנסקי כי "דיל" עם עמדי יעשה טוב למועמדם: "בוחריו של עמדי הם מסורתיים, ויעברו אלינו בעקבות החבירה. עמדי מנסה לצאת בכבוד מהסיטואציה אליה נקלע. מקורביו פנו גם אלינו לגישושים, אבל לא נסגר דבר בעניין". עם זאת במטה הודו: "הליכודניקים לא יאהבו את המהלך הזה".

בהכנת הידיעה השתתפו אפרת וייס ודיאנה בחור-ניר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
עמדי. פורש?
צילום: עמית שאבי
ברקת. הבטיח "דיל"?
צילום: סבסטיאן שיינר
לופוליאנסקי. "לנו זה יעשה רק טוב"
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים