שתף קטע נבחר

אפרים סנה מצטרף לקרב על ראשות העבודה

חבר הכנסת סנה המקורב לבנימין בן אליעזר מצטרף למירוץ על תפקיד היושב ראש הזמני של מפלגת העבודה. סנה יתמודד כנראה מול שמעון פרס ומול דני עטר

הקרב על תפקיד היושב ראש הזמני של מפלגת העבודה הולך ומתחמם. חבר הכנסת אפרים סנה הודיע הבוקר (שבת) ל-ynet על התמודדותו לתפקיד. על פי ההערכות, סנה יתמודד מול חבר הכנסת שמעון פרס, ומול ראש המועצה האזורית גלבוע, דני עטר.
סנה אמר הבוקר ל-ynet: "מישהו צריך לקחת אחריות ולטפל במפלגה בשעתה הקשה". לדברי סנה, "צריך להוביל מהלך לשיקום המפלגה. אף אחד לא עושה את זה בינתיים. מי שצריך לשקם את המפלגה הוא מישהו מהדור שלנו. לפיד ההנהגה הועבר לדור שלנו ואסור ללכת אחורה".
סנה אמר שאם ייבחר יפעל לגבש אלטרנטיבה לממשלה בתחום הכלכלי-חברתי ובתחום המדיני וכן יפעל לשקם את המפלגה: "צריך להפעיל את המפלגה ואת סניפיה למרות חוב כבד של 140 מיליון שקלים שרובץ עליה". סנה אמר שיפעל להחזיר למפלגת העבודה את כל מי שהתרחק ממנה: "היינו פעם מפלגה של 44 מנדטים. איפה הם, לאן הם נעלמו?".
סנה הודיע הבוקר לח"כ בנימין בן אליעזר על כוונתו להתמודד לתפקיד. עדיין לא ברור אם המהלך מתואם בין השניים, שכן סנה נחשב למקורבו של בן אליעזר: "כדי שלא יהיו שום ספקות, הודעתי שאינני עושה זאת ממניעים של הכנת הקמפיין של עצמי לתפקיד היושב ראש הקבוע. אני בא לשנה למסור את המפתחות למי שינצח ב-2004", אמר סנה.
במפלגת העבודה מעריכים כי בהתמודדות על תפקיד היושב ראש הקבוע שתתקיים ב-2004 ישתתפו חברי הכנסת בנימין בן אליעזר, מתן וילנאי, אברהם (בייגה) שוחט וייתכן שגם חיים רמון ודליה איציק.
גורמים במפלגה ציינו כי חששם העיקרי של בן אליעזר ואנשיו הוא ששמעון פרס ייבחר בהתמודדות על תפקיד היושב ראש הזמני, אך "הזמניות תהפוך אצלו לעניין של קבע". מקורביו של פרס אמרו שאין בכוונתו להגיב על ההתמודדות לתפקיד היושב ראש הזמני עד לוועידת המפלגה שתתכנס בחודש הקרוב.
בתחילת השבוע אישרה לשכת מפלגת העבודה ברוב גדול את הצעתו של ח"כ בנימין בן אליעזר לבחור יושב ראש זמני למפלגה, שיכהן במשך שנה אחת מתחילת יוני. כעת יצטרכו מוסדות המפלגה, המרכז או הוועידה, להתכנס ולשנות את חוקת המפלגה המחייבת קיום בחירות ליו"ר קבוע תוך 14 חודשים מהבחירות לכנסת. לאחר שתשונה החוקה יבחרו חברי מרכז המפלגה את היושב ראש הזמני.
באותה ישיבה דחו חברי הלשכה את הצעתו של סנה לקיים את ההצבעה בלשכה על אורך כהונתו של היושב ראש הזמני באופן חשאי.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתמודד. סנה
צילום: רויטרס
פרס. כיצד יגיב?
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
בן אליעזר. היה מעורב?
צילום: רויטרס
מומלצים