שתף קטע נבחר

ש"ס: לא נוותר על אף סעיף מדרישות התקציב

בסיעות הדתיות נערכים לקראת חוק התקציב: ש"ס דורשת, בין היתר, תוספת של מאות כיתות לרשת החינוך התורני. על פי בכירים בש"ס, מדובר בעסקת "או הכל או כלום" . ביהדות התורה ובמפד"ל מחפשים דרך לקבל תקציבים, מבלי לקומם את הבוחרים, בשל התמיכה בממשלה

הסיעות הדתיות בכנסת נערכות לקראת חוק התקציב. היום (יום ד') נחשף מסמך הבקשות של תנועת ש"ס ממשרד האוצר. דרישות התנועה הוגדרו על ידי ראשי ש"ס כתנאי לתמיכה בתקציב, גם במידה ותופסק רשת הביטחון שהתנועה מעניקה לראש הממשלה, ב-28 בנובמבר. בין היתר דורשת ש"ס את ביטול הסעיפים העוסקים בפירוק משרד הדתות. בנוסף דורשת ש"ס תקציבים לכוללים של חקלאים בשנת שמיטה, תקצוב למכוני מחקר תורניים ולמפעלי החזרה בתשובה, או כפי שהם נקראים בתנועה, מפעלי קירוב לבבות.
רשת החינוך התורני, על פי ש"ס, זקוקה לתוספת של 150 כיתות גן ו-300 כיתות בית ספר, להסעות, לכיסוי גרעונות, להקמת מרכזים פדגוגיים ועוד. כמו כן דורשת ש"ס את ביטול תשלומי מס הכנסה ממלגות לאברכים. במסגרת תקציבי הרווחה דורשת ש"ס תוספת של 380 מיליון שקל. ש"ס הציגה רשימת דרישות נוספות למשרדי הפנים, הבינוי והשיכון, הבריאות והחקלאות. בש"ס אמרו כי מדובר בעסקת חבילה וכי לא יתפשרו על קבלת חלק מהסעיפים. "או הכל או כלום", אמר בכיר בש"ס.
חברי הכנסת של סיעת יהדות התורה נפגשו אף הם עם שר האוצר כדי לדון עימו על דרישותיהם בקשר לתקציב. בין היתר הם דורשים תקציבים לסמינרים לבנות, לתרבות תורנית ולסיוע כספי לחקלאים שומרי שמיטה. חברי הכנסת מאיר פורוש, יעקב ליטמן ומשה גפני, שהשתתפו בפגישה, הבהירו כי למרות שבעיקרון הם תומכים בחוק הרפורמה, בפועל הם הגישו בקשה להצטרף להצעת אי האמון של ש"ס בעניין חוק הרפורמה. במפלגה יש חשש מהאופן בן יקבלו הבוחרים את התמיכה בממשלה.
בסיעת המפד"ל הפעילו חברי הכנסת של התנועה לחץ על רבנים, ראשי ישיבות ומנהלי מוסדות הקשורים לתנועה, להוציא קריאה פומבית למפלגה לתמוך בחוק התקציב. בסיעה הסבירו כי עקב המצב הקשה של מוסדות החינוך, יש צורך לתמוך בחוק התקציב אך הכרחי לא פחות לדאוג לכך שהדברים יעברו את דעת הקהל של הבוחרים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
שר האוצר, שוחט. קיבל רשימת דרישות
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים