שתף קטע נבחר

הבחירות בחיפה: שני המועמדים משוכנעים בניצחון

במטהו של מועמד הליכוד שמואל ארד חשים ב"אווירת הניצחון" ומשוכנעים שהציבור "לא יעכל את החיבור בין יונה יהב לפרופ' שנהר". במטה יהב בטוחים שדווקא החיבור הזה יביס את יריבם

המירוץ לראשות עיירית חיפה נכנס לישורת האחרונה. בשני מטות המתמודדים העיקריים, שמואל ארד (ליכוד) ויונה יהב (שינוי-הירוקים) נשלמות ההכנות האחרונות לקראת הבחירות שייערכו מחר.
אמש זכה האלוף במיל' ארד לתמיכה פומבית משר החוץ סילבן שלום. שלום הגיע לכנס תמיכה במועמד הליכוד והבטיח כי אם ארד ייבחר, "שיחות השלום עם הפלסטינים ייערכו בחיפה".
מקורביו של ארד אמרו הבוקר כי מאות האנשים שהשתתפו אתמול בכנס התמיכה הם עדות ל"אווירת הניצחון". לכך הם מוסיפים את העובדה לדבריהם, ש"ארד הצליח לשכנע רבים מראשי ועדי העובדים במרחב חיפה לתמוך בו".
דווקא בחיפה עיר הפועלים, נחתם הסכם שיתוף פעולה בין עם אחד לליכוד, כשארד הצליח לשכנע את יו"ר ההסתדרות בעיר, ברוך זלץ, לחבור אליו. ארד יכול היה לרשום לעצמו הישג נוסף אתמול, לאחר שגם איש מפלגת העבודה וראש עיריית חיפה לשעבר, אריה גוראל, הביע בו תמיכה פומבית.
הסרת מועמדותה של הפרופ' עליזה שנהר מרשימת העבודה וחבירתה למועמד שינוי-שכונות-ירוקים עו"ד יונה יהב, התקבלה במטהו של ארד בשלוות נפש, לפחות כלפי חוץ. לדברי מקורב לארד, "החיבור של השניים בדקה התשעים לא הצליח והציבור לא יעכל את זה".
אם ייבחר ארד לא יוכלו חברי הקהילה ההומו-לסבית לערוך בעיר "מצעד גאווה". ארד כבר הודיע אמש, בראיון לרדיו חיפה, כי "מדובר בשבירת הסטטוס קוו העדין של העיר". היום הוא נשאל מה הדבר הראשון שיעשה אם ייבחר, ועל כך ענה כי יקים מיד צוות "טיפול נמרץ" לעסקים כדי שלא יעזבו את חיפה וכן יחזיר לעיר את "מצעד המחולות והפרחים".

"הסקרים לא מלמדים"

במטה יונה יהב מקווים להביס מחר את ארד. תכונה רבה נראתה כבר בשעת בוקר מוקדמת היום במטה יהב במגדל הנביאים בחיפה. יהב עצמו, צמוד צמוד עם יריבתו לשעבר הפרופ' שנהר, סייר בהוסטלים לעולים חדשים. הוא יבקר הבוקר גם בעיריית חיפה, שם ילחץ את ידי העובדים ויבקש את תמיכתם.
עמרם מצנע יצטרף אליו לסיור בחירות בשכונות הערביות של חיפה. זאת, לאחר שאתמול זכה יהב לתמיכת מצנע ומפלגת העבודה, שלראשונה זה 55 שנה אינה מציבה מועמד משלה לראשות העיר.
הלילה, כך סיפר יועצו ומקורבו עופר עמר, "ילך יהב לישון מוקדם כדי לאסוף כוחות לקראת היום הגדול מחר". 1,300 פעילים של יהב כבר תודרכו לקראת מבצע הבחירות.
במטה מסרבים להתייחס לסקרים המנבאים מירוץ צמוד ליהב וארד עם יתרון קל לארד, שכן לדברי אנשי יהב הסקרים הללו, המתפרסמים היום, נערכו עוד לפני שהחיפאים ידעו על החבירה של שנהר עם יהב.
שני מועמדים נוספים לראשות העיר הם שמעון אוחיון הרץ ברשימת "אלטלנה" ונציג המגזר החרדי בעיר, אריה בליטנטל מיהדות התורה.
בעירם של אבא חושי, אלמוגי גוראל ומצנע, מסתמן בפעם הראשונה קרב בחירות דרמטי, וקשה לחיזוי. איך שלא יהיו תוצאות הבחירות בחיפה, עושה רושם שהמרוויח הגדול יהיה דווקא נמל חיפה. יהב וארד חזרו היום שוב על התוכנית הגדולה לפיתוח הנמל והפיכתו למרכז בילויים גדול מימדים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יהב. "ילך לישון מוקדם"
ארכיון ידיעות אחרונות
ארד. נגד "מצעד הגאווה"
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים