שתף קטע נבחר

בכנסת תתבצע חקירה פנימית בפרשת זיופי ההצבעות

היועץ המשפטי לממשלה ויו"ר הכנסת החליטו שקצין הכנסת יבדוק את החשדות - ובהתאם לממצאים יחליט רובינשטיין אם לפתוח בחקירה פלילית

פרשת החשדות לזיוף ההצבעות בכנסת עוברת היום (ג') לשלב החקירה: היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, שוחח הבוקר עם יו"ר הכנסת ראובן ריבלין והודיע לו וליועצת המשפטית של הכנסת אנה שניידר כי בעקבות ההתפתחויות בנושא ההצבעות בעת הדיון על התכנית הכלכלית, הוא שוקל נקיטה בהליכי חקירה.
בשיחה סוכם כי לפני ההחלטה, יועברו ממצאי בדיקת קצין הכנסת בעניין הצבעת ח"כ מיכאל גורולובסקי מהליכוד (שהודה כי הצביע "עבור" ח"כ גלעד ארדן) וכן חשדות נוספים בנושא זה בהקדם לידי רובינשטיין ולאחר מכן תתקבל החלטה.
יו"ר הכנסת כינס בעקבות כך מסיבת עיתונאים מיוחדת, בה הודיע כי החליט לפתוח בחקירה, אותה יבצע קצין הכנסת יחד עם היועצת המשפטית של הכנסת. היו"ר ריבלין היה נסער: "אי אפשר לעבור לסדר היום על מה שקרה. יכול להיות שירוחם, אבל לא יסולח", הבהיר.
ההחלטה באה גם בעקבות תלונה של ח"כ יעקב ליצמן מיהדות התורה, לפיו ראה "מישהו אחר" מצביע במקומה של ח"כ ענבל גבריאלי. ח"כ ליצמן סירב להתלונן לוועדת האתיקה, אבל כאשר הודה ח"כ יחיאל חזן מהליכוד כי "יכול מאוד להיות שבטעות הצביע במקום גבריאלי", ולאחר שהחלו להתרוצץ בכנסת שמועות על זיופים נוספים - הוחלט על החקירה.
במידה ויתבסס החשד כי נערכו הצבעות מזויפות נוספות, יעביר היו"ר את הטיפול ליועץ המשפטי לממשלה. תוצאות החקירה הפנימית בכנסת צפויות כבר בימים הקרובים.
יו"ר הכנסת ריבלין סיכם: "ניתן את האפשרות למוסדות הכנסת למצות את הדין. לא טוב יהיה, אם מוסדות חיצוניים יעסקו בזה - אלא אם כן נבין כי אין בידינו את הכלים להגיע לחקר האמת".
התנועה לאיכות השלטון הגישה תלונה במשטרה, בדרישה לפתוח בחקירה פלילית בדבר ההצבעות הכפולות בכנסת. התנועה טוענת כי יש למצות את הדין עם ח"כים שניסו בדרכי מרמה וזיוף להשפיע על החלטת הכנסת בעניין התוכנית הכלכלית.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
רובינשטין. ביקש חקירה
צילום: גלי תיבון
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
ריבלין. קצין הכנסת יבדוק
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
צילום: אתר הכנסת
גורלובסקי. החל את כדור השלג
צילום: אתר הכנסת
מומלצים