שתף קטע נבחר

ביהמ"ש המחוזי: בת 10 לא יכולה לפתות פדופיל

שופט השלום ציון קפח שחרר פדופיל בטענה שהילדה שהייתה קורבנו "אינה כיפה אדומה". ביהמ"ש המחוזי: "אין להטיל כל אשמה על הקטינה"

בית המשפט המחוזי בתל-אביב מתח היום (ב') ביקורת חריפה על ההחלטה לשחרר ממעצר את הספר דורון בוחניק, בן 30 מתל-אביב, שנאשם בביצוע מעשים מגונים בילדות.
שופט בית משפט השלום, ציון קפח, החליט לשחרר את בוחניק למעצר בית, משום שהטיל ספק בתמימותה של אחת מהילדות שנפלו קורבן למעשיו. קפח אמנם הביע סלידה ממעשיו של בוחניק, אולם טען בהחלטתו: "הנאשם אמנם זאב, אבל הקטינה אינה כיפה אדומה כלל ועיקר".
בוחניק, המיודד עם אמה של הילדה, נאשם כי ביצע בה את המעשים המגונים במשך כשלוש שנים, בהזדמנויות רבות שבהן נפגש עמה. השופט קפח קבע כי המעשים המגונים בוצעו בילדה מרצונה, ותמורת תשלום. כיום הילדה בת 12.
הפרקליטות ערערה על ההחלטה לשחרר את בוחניק, ובית המשפט המחוזי קיבל את הערר. השופט המחוזי, צבי גורפינקל, מתח ביקורת נוקבת על החלטתו של השופט קפח: "קשה להעלות על הדעת כי ילדה בת עשר מתחילה להתנהג כזונה מייד במפגש הראשון עם הנאשם, ללא רקע מוקדם", כתב השופט גורפינקל, "אין להטיל כל אשמה על הקטינה, שפיתתה כביכול את הנאשם, שהוא בן שלושים, העומד כביכול חסר אונים מול המתקפה עליו מצד ילדה בת עשר. בית המשפט התעלם לגמרי מהעובדה שהוא פדופיל".
בית המשפט המחוזי קבע כי בוחניק הוא אדם מסוכן לציבור, והורה לעצור אותו עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
בוחניק בבית המשפט (ארכיון)
צילום: מוטי קמחי
מומלצים