שתף קטע נבחר

הסרבנים הפגינו: "לא הלכנו לקורס טיס לחסל ילדים"

חברי תנועת "אומץ לסרב" הפגינו מול שער הקריה בתל אביב ומחו על מה שכינו "השימוש בטייסים כדי להרוס את מפת הדרכים". אחד המפגינים: "אני פה כי אני מתבייש להיות שותף לחיל בו הטייסים מוכנים להשתתף במשימות שכוללות רצח נשים וילדים"

כמה עשרות תנועת "אומץ לסרב", התומכים בסירוב לשרת בשטחים, הפגינו הבוקר (יום ד') בקריה בתל אביב. המפגינים יצאו למחות נגד מדיניות החיסולים של ממשלת ישראל הפוגעת בסיכוי להשיג הסדר שלום.
המפגינים התייצבו מול שער הכניסה למפקדת חיל האוויר שבמתחם והניפו שלטים שכוונו לאנשי חיל האוויר שעברו במקום. על השלטים נכתב: "לא הלכנו לקורס טיס לחסל אנשים וילדים", "מופז ושרון מחסלים את חיל האוויר" ו-"טיס, מופז ושרון משחקים בך".
המפגינים אמרו שהעיתוי להפגנה נבחר בשל ניסיון ההתנקשות הכושל אתמול בחייו של בכיר החמאס עבד אל עזיז רנטיסי וקראו לראש הממשלה אריאל שרון ולשר הביטחון שאול מופז "להפסיק לשחק בטייסים כדי להרוס את מפת הדרכים".
אחד המפגינים, איש חיל האוויר במילואים, סרן יובל תמיר (31) מרמת גן, מתח ביקורת חריפה על פעולות הצבא ואמר: "אני פה כי אני מתבייש להיות שותף לחיל בו הטייסים מוכנים להשתתף במשימות שכוללות רצח נשים וילדים". עוד אמר: מדינת ישראל היא מדינה דמוקרטית ומדינה דמוקרטית אינה מחסלת אלא שופטת. אנחנו לא מאפיה".
חן אלון (34) מתל אביב, רב סרן במילואים ששירת בחיל השריון, השתחרר מהכלא הצבאי לפני כחצי שנה לאחר שריצה עונש מאסר של 21 יום בגין סירוב לשרת בשטחים. "לשלוח חיילים או טייסים לחיסולים כמו שהיה אתמול, זה נגד האינטרס הביטחוני של מדינת ישראל", אמר.
מפגין אחר היה איציק שבת (25) מתל אביב, סמל ראשון במילואים ששירת גם הוא בחיל השריון. כמו אלון גם שבת השתחרר לפני כחצי שנה מהכלא הצבאי לאחר 28 ימים בגין סירוב לשרת בשטחים.לדבריו, "החיסולים גורמים להגברת הטרור ונותנים סיבות נוספות לחמאס ולהמשיך בפיגועים".
מארגני ההפגנה אמרו ל-ynet שבכוונתם לצאת ולהפגין מעתה לאחר כל פעולת חיסול בשטחים "שיהיה נגד האינטרס של מדינת ישראל", לדבריהם.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
ניסיון ההתנקשות בחייו של רנטיסי. נגד האינטרס הביטחוני
צילום: רויטרס
כרזה של תנועת הסרבנים
צילום: אומץ לסרב, תנועת הסרבנים
מומלצים