שתף קטע נבחר

עימות קולני בדיון על פינוי מאחזים בוועדת הפנים

בני משפחת עוזרי, ששכלו את אביהם נתנאל בגבעה 26, התרעמו על דבריו של ח"כ אלי בן מנחם שאמר שהדיון בנושא הוא פוליטי מיסודו. טענו: השוטרים שמפנים אותנו פוגעים בזכויות האזרח שלנו

עימות קולני וחריף פרץ היום (יום ד') בדיון של ועדת הפנים של הכנסת סביב סוגיית התנהגותם של שוטרים כלפי אזרחים במהלך פינוי מאחזים בלתי חוקיים.
בדיון השתתפו נציגי המתנחלים וביניהם בני משפחת עוזרי שפונתה ממאחז גבעה 26 שבועות אחדים לאחר אבי המשפחה, נתנאל עוזרי ז"ל, נרצח במקום על ידי מחבלים. לאחר שחבר הוועדה, ח"כ אלי בן מנחם אמר שכל הנושא שעלה לדיון בוועדה הוא נושא פוליטי, אז התפרצו לעברו בני המשפחה ובין הצדדים החל ויכוח קולני. הצעקות נמשכו עד שח"כ בן מנחם נטש את הדיון.

המתנחלים: זכויותינו נפגעות

הדיון היום התכנס בהמשך לדיונים קודמים שהתקיימו בוועדת הפנים ובוועדת החוקה של הכנסת והשתתפו בו מלבד נציגי המתנחלים גם נציג המשטרה, תת ניצב אהרון פרנקו ונציגי הפרקליטות. המתנחלים העידו שבעת שפונו מגבעה 26 ומחוות גלעד לפני כמה חדשים היה הדבר בגדר הפרה של זכויות האזרח שלהם. הם טענו שלא ניתנה להם זכות השימוע לפני הפינוי, לא ניתנה להם התרעה ושרכושם נהרס ללא צורך. עוד טענו המתנחלים שהשוטרים שמפנים אותם ממשיכים להפר את ההוראות ופועלים בשטח כשהם אינם עונדים תגי זיהוי ומסרבים להזדהות בשמם. בתגובה אמר תת ניצב פרנקו שבאופן כללי השוטרים אינם מזדהים מטעמי ביטחון אישי ושמירה על חייהם.
בדיון מתח יו"ר הוועדה, ח"כ יורי שטרן (האיחוד הלאומי) ביקורת על נציגי המשטרה טען שהם אינם משתפים פעולה די הצורך עם הוועדה ואינם מוסרים את כל המידע הידוע להם. "לא ייתכן שהמשטרה המופקדת על החוק תפר אותו", אמר שטרן ל-ynet בתום הדיון. "אין שום דבר שאזרח יכול לעשות כדי שהמשטרה עצמה תפר את החוקים שעליהם היא צריכה לשמור".
חבר הוועדה, ח"כ איוב קרא, הציע שהמשטרה תחדול מפעילותה בנושא והוא יועבר באופן בלעדי לטיפול הצבא. לדבריו בכוונתו להעלות את הנושא בהצעת חוק שיניח על שולחן הכנסת.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
גבעה 26. פגיעה בזכויות
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: דרור זיסמן
ח"כ אלי בן מנחם. נטש את הדיון
צילום: דרור זיסמן
צילום: רפרודוקציה
נתנאל עוזרי ז"ל
צילום: רפרודוקציה
מומלצים