שתף קטע נבחר

הצעת חוק: חילים משוחררים ישובצו לעבודות סיעוד

על פי ההצעה, שהתקבלה בקריאה טרומית, עבודות אלו יוגדרו מועדפות ויזכו את העובדים בהן במענק כספי. ח"כ נוקד (עבודה): "המשק הישראלי חייב לייצר תמריצים אשר יגרמו לעובדים ישראלים לרצות ולהיכנס לתחומים שנחשבו עד כה למעוזם הבלעדי של העובדים הזרים"

הצעת חוק לפיה ישובצו חיילים וחיילות ששוחררו מצה"ל בעבודות סיעוד ועזרה למוגבלים במקום עובדים זרים התקבלה היום (יום ד') בקריאה טרומית בכנסת.
מגישת ההצעה היא ח"כ אורית נוקד (עבודה) שמבקשת למעשה להכליל את המקצועות הללו ברשימת המקצועות הנדרשים על פי חוק הביטוח הלאומי, לצד עבודות בתחנות דלק, מפעלי תעשייה, חקלאות ובנייה. חיילים משוחררים העובדים בעבודות אלה זכאים בתום שישה חודשי עבודה למענק כספי בסך של כ-7,700 שקלים. "המשק הישראלי חייב לייצר תמריצים אשר יגרמו לעובדים ישראלים לרצות ולהיכנס לתחומים שנחשבו עד כה למעוזם הבלעדי של העובדים הזרים", אמרה נוקד.
על פי הנתונים שהציגה נוקד מעל דוכן הכנסת, מספר הזרים העובדים בעבודות סיעודיות מגיע לכ-40 אלף איש, כאשר בכל חודש מצטרפים עוד כ-700 עובדים זרים למעגל העבודה. עם זאת למרות הביקוש הגדל והולך, יש קושי רב לגייס ישראלים לעבודות מסוג זה. "אני מאמינה בכוחו של החוק לחזק את הכלכלה על ידי הוצאת הצעירים ממעגל האבטלה. החוק נושא גם תרומה לא מבוטלת לחינוך צעירים אלו לערכיות, אהבת האדם ועזרה לקהילה", אמרה.
שר העבודה והרווחה זובלון אורלב הודיע בכנסת כי הממשלה תומכת בהצעת החוק של נוקד והמליץ בפני מליאת הכנסת לקבל אותה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודו פריד
במקום העובדים הזרים (אילוסטרציה)
צילום: דודו פריד
מומלצים