שתף קטע נבחר

למרות המיתון: השרים לניו-יורק, ראשי הרשויות לצרפת

משבר כלכלי? בממשלת ישראל כנראה לא שמעו על זה - שלושה מהשרים בדרך לניו יורק. גרעונות? קיצוצים? גם 18 ראשי רשויות בדרך לצרפת

המשבר הכלכלי הפוקד את ישראל וההכרח לנקוט בקיצוצים נסתר כנראה מעיניהם של כמה נבחרי ציבור. אחרת קשה להסביר מדוע צפויים להגיע החל מהבוקר (יום ו') שלושה שרים, בזה אחר זה, לניו יורק. עוד מדווח "ידיעות אחרונות" על 18 ראשי רשויות שהתקשו כנראה להתאפק ולא ויתרו על אחד התענוגות הגדולים שלהם - טיסות לחו"ל.
שר האוצר, בנימין נתניהו, ינחת בניו יורק הבוקר לפגישה עם אנשי בית ההשקעות "לימן בראדרס". הפגישה – בעקבות הנפקת "בונדס" שזכתה להצלחה גדולה, 750 מיליון דולר.
שר נוסף המגיע לניו יורק הוא שר התיירות בני אלון, שכנראה "התאהב" בעיר הגדולה ומרבה לבקר בה באחרונה. המטרה הרשמית של הביקור הנוכחי של השר אלון: פגישות עם ראשי הנוצרים האוואנגליסטים, תומכי ישראל.
מלשכת השר אלון נמסר, כי השר יוצא לביקור תיירותי שאושר על ידי הממשלה ושנועד לשכנע את ראשי הקהילה הנוצרית לשלוח לארץ תיירים דווקא בתקופה זו ולהוכיח שלא נכנעים לטרור. "מול הטרור חייב הממשל האמריקני להבין מידידנו האוונגליסטים את הצורך ללחום בטרור", נאמר בהודעת השר. חוגים ישראלים בניו יורק אמרו אתמול בתגובה לטיעון הזה: "כדאי שמישהו יזכיר לשר שלא צריך להמחיש לממשל האמריקני את הצורך להלחם בטרור, וכי ארה"ב יצאה למלחמות באפגניסטן ובעיראק בגלל פעולות טרור".
ואילו שר התעשייה והמסחר, אהוד אולמרט, יגיע לניו יורק בשבוע הבא, לאחר שארגן לו פגישה עם נשיא אינטל העולמית, כדי לנסות לקדם הקמתו של מפעל שני בקריית גת. רק לפני פחות מחודש שהה אולמרט בניו יורק קרוב לעשרה ימים, במהלך נסיעה של יותר משבועיים שכללה גם את אירופה.

"לא טיול שנתי"

אבל לא רק אמריקה על הכוונת. ביום ראשון ייצאו 18 ראשי רשויות לסיור מאורגן בצרפת במסגרת משלחת של מרכז השלטון המקומי, בהם ראש עיריית דימונה, גבי ללוש, וראש עיריית מעלות, שלמה בוחבוט. המטרה: לקדם פרויקטים משותפים לערים בישראל ובצרפת.
בכיר בשלטון המקומי, שסירב לצאת עם המשלחת מטעמי חיסכון, אמר אתמול כי חבריו ראשי הרשויות מאבדים את הרגישות החברתית הנדרשת מהם בימים קשים אלה. "אי אפשר להוביל את התושבים להפגנות ובמקביל לצאת לסיורים בחו"ל או לכנסים בבתי מלון מפוארים", אמר אתמול. ממרכז השלטון המקומי נמסר בתגובה: "לא מדובר בטיול שנתי, אלא בכינוס שמטרתו לקדם את הרשויות המקומיות".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התאהב? השר בני אלון
לא טיול שנתי. ראש עיריית דימונה, גבי ללוש
מומלצים