שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  גרטנר: גידול של 120% במכירות ציוד אלחוטי ב-2002
  במקביל, מחירי המכשירים האלחוטיים ממשיכים לרדת. לינקסיס מובילה את השוק האלחוטי כשלאחריה סיסקו, החברה שרכשה אותה. חיים קשים צפויים למתחרים האחרים

  משלוחי ציוד עבור רשתות אלחוטיות איזוריות (WLAN) בעולם הסתכמו ב-19.5 מליון יחידות בשנת 2002, גידול של 120% לעומת המשלוחים ב-2001, מוסרת חברת המחקר "גרטנר".
  הגידול התלת-ספרתי במשלוחי ציוד ה-WLAN לא השפיע על ההכנסות באותה מידה. ההוצאה של משתמש הקצה עבור ציוד אלחוטי גדלה ב-29% בלבד ב-2003, בשל הנפילה במחירי הציוד.
  "כאחד מהתחומים הבודדים בענף ציוד הרשת שממשיכים לצמוח, ענף ה-WLAN מושך מספר גדול של ספקי ציוד", אמר אנדי רולף, אנליסט בכיר בגרטנר, "כתוצאה מכך, התחרות גורמת לירידת מחירים, ומועילה למשתמשי הקצה בכך שהיא יוצרת מגוון רחב של מוצרים בעלות נמוכה".

  לינקסיס עקפה את סיסקו

  Linksys עקפה את סיסקו מערכות כספקית ציוד האלחוט המובילה ב-2002, כשהיא נתמכת ביתרונה בענפי מתאמי WLAN ושרתי גישה בפס רחב ל-WLAN. לחברה נתח של 14.1% מהשוק על פי ההוצאה של המשתמש הסופי, בעוד סיסקו ירדה למקום השני עם 13.9% מנתח השוק. חברת "באפלו טכנולוג'י" אוחזת ב9.2 אחוז מהשוק בעוד D-Link במקום הרביעי עם שמונה אחוז.
  Linksys מובילה את תעשיית ה-WLAN העולמית, גם על פי מספר המשלוחים ב-2002, עם 14.6% מהשוק. D-Link מתייצבת במקום השני עם נתח שוק של 9.6% ובאפלו במקום השלישי עם 9.5 אחוז.

  משימה קשה למתחרים האחרים

  "גרטנר" צופה כי המשימה הניצבת בפני הספקים האחרים, בניסיון לזכות בעמדת ההובלה של השוק, הופכת לקשה יותר ב-2003. במרץ 2003, הודיעה סיסקו כי חתמה על הסכם לרכישת Linksys, שיבוא לידי ביטוי בהרחבת עמדת ההובלה של סיסקו בשוק, בהיבט ההכנסות והמשלוחים כאחד, ב-2003.
  "רכישת Linksys תגרום לכניסה מחודשת של סיסקו לשוקי רשתות הצרכנים והעסקים הקטנים, המאופיינים בצמיחה גבוהה. אנו צופים, כי סיסקו תרחיב את ערוצי ההפצה של Linksys אל ספקי תקשורת ואינטרנט המעוניינים לספק ללקוחות מוצרי רשת ביתית יחד עם חבילות פס רחב", אמר רולף.
  "הדרישה ליתרונות הגישה הניידת ליישומים משותפים תמשיך להניע צמיחה חזקה במכירות של ציוד WLAN. השוק דורש תאימות לספקים רבים, מאחר ומתאמי WLAN משולבים באופן גובר במחשבים ניידים חדשים", מציין רולף. "יחד עם זאת, הסטנדרטים עדיין לא הושלמו, בעיקר בהתייחס לאבטחה. משתמשי קצה וספקי שירותי WLAN אינם צריכים להסתמך על מרכיבים בעלי זכויות יוצרים מופרזות, אולם צריכים להפעיל רשתות WLAN סטנדרטיות ולספק אבטחה בשכבות גבוהות יותר".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים