שתף קטע נבחר

גירסה חדשה ל-MSN מסנג'ר

MSN מסנג'ר 6 כוללת יכולות מולטימדיה כמו מצלמת רשת, שיתוף תצלומים דיגיטליים, התאמה אישית לחלון ההודעות, משחקים אינטראקטיביים ועוד

מיקרוסופט תשיק היום (ד') גירסת ניסיון של תוכנת המסרים המידיים MSN מסנג'ר, התומכת בשיחות וידאו באמצעות מצלמת רשת ומאפשרת למשתמשים לשלוח ולקבל תצלומים, לשחק משחקים ברשת ולהתאים אישית את מראה התוכנה.
הגירסה הסופית של MSN מסנג'ר 6 תופץ רשמית רק בחודש הבא, אך גירסת הבטא של התוכנה תושק כבר היום, וגולשים יוכלו להורידה חינם מאתר האינטרנט של מיקרוסופט החל משעות הערב, על פי שעון ישראל. כדי להתקין את התוכנה יש להשתמש בדפדפן אינטרנט אקספלורר 6.
עד כה, MSN מסנג'ר 6 הייתה זמינה בעיקר לנסיינים רשמיים של מיקרוסופט, על אף שעותק של תוכנת המסרים המידיים דלף לרשת בשבוע שעבר והורד מאז שני מיליון פעמים, על פי נתוני מיקרוסופט.
תוכנות המסרים המידיים, המאפשרות למשתמשים לדעת מי ממכריהם מחוברים לרשת ולשלוח להם הודעות טקסט, לצ'וטט, להיפגש בווידאו ועוד, הפכו בשנים האחרונות לאחד מהיישומים הפופולריים באינטרנט. AOL טיים ורנר, שמפיץ את ICQ ותוכנת AIM, מיקרוסופט, המציעה את MSN מסנג'ר, ויאהו! עם יאהו! מסנג'ר הן החברות המובילות בתחום המסרים המידיים.
משתמשי תוכנות אלה אינם יכולים לשלוח הודעות אלה לאלה. גולשים שמנהלים קשרים רבים און ליין נאלצו להוריד ולהתקין שלוש תוכנות מסרים מיידיים, ולעתים אף יותר, כדי לשמור על קשר עם כולם. הוועדה האמריקאית הפדרלית לתקשורת (FCC) חייבה את AOL, החברה הדומיננטית בשוק המסרים המידיים, לפתוח את רשת המסרים המידיים שלה לתוכנות מתחרות, כתנאי לאישור המיזוג בינה לבין טיים ורנר.
מבקרי ההחלטה טענו אז כי מדובר בהחלטה חסרת שיניים, ואמנם, החברה התחמקה עד כה מחובתה לפתוח את תוכנת AIM לתקשורת חיצונית. בחודש מאי, מיקרוסופט ו-AOL סיכמו לדון בפתיחת מערכות המסרים המידיים של שתי החברות כחלק מהסדר הסכסוך המשפטי ביניהן. עם זאת, לא נקבע לוח זמנים לביצוע הצעדים הדרושים להשגת התאימות ולכן הסכמה זו נותרה תיאורטית בשלב זה.

מה כלול בגירסה החדשה?

נראה כי החידושים שמציעה מיקרוסופט ב-MSN מסנג'ר 6 אינם דרמטיים, וחלקם כלולים כבר היום בתוכנות מסרים מידיים מתחרות כמו יאהו מסנג'ר. התמיכה במצלמות רשת אף שולבה ב-Windows מסנג'ר, תוכנת המסרים המידיים שצורפה במערכת ההפעלה Windows XP.
MSN מסנג'ר 6 מאפשרת למשתמשים להתאים אישית את חלון ההודעות שלהם באמצעות הוספת מחוות, אנימציות, תמונות ספורט, תצלומים משפחתיים ועוד. ניתן לשתף את הרקעים המותאמים אישית בין חברי הרשימה.
משתמשי התוכנה יכולים לשלוח בקלות מסרים עם תצלומים ולתקשר אלה עם אלה באמצעות מצלמת רשת, מכשירים סלולריים ומחשבי לוח (Tablet PC). משתמשים יכולים לשלוח הודעות בכתב יד שנכתבו בטאבלט פי סי לכל משתמש במסנג'ר 6.
תכונות נגד דואר זבל המשולבות בתוכנה מאפשרות למשתמשים לחסום הודעות ספאם ולהגן על פרטיותם.
באמצעות התכונות החדשות ב-MSN מסנג'ר 6, מיקרוסופט מבקשת לפנות לקהל היעד העיקרי של התוכנה – בני 13 עד 25, מציין מאט רוסוף, אנליסט בחברת Directions on Microsoft, חברת מחקר עצמאית העוסקת במיקרוסופט. על פי נתונים שמוסרת מיקרוסופט, מספר המשתמשים הפעילים ב-MSN מסנג'ר עומד על 100 מיליון בני אדם.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מסנג'ר 6. משחקים ברשת
מסנג'ר 6. התאמה אישית
מומלצים