שתף קטע נבחר

פורז: אישור איחוד הרשויות המקומיות - עד יולי

ראשי רשויות מקומיות המתנגדים לאיחוד: עבודת ועדות השימוע לא היתה מקצועית והונעה משיקולים פוליטיים; פורז: החסכון על פני שנים, כתוצאה מאיחוד הרשויות, יסתכם במיליארדי שקלים

שר הפנים, אברהם פורז, פירסם היום (ד') את סיכום המלצות משרדו לגבי איחוד הרשויות המקומיות, מהלך שאושר בכנסת כחלק מהתוכנית הכלכלית. בין הרשויות שמומלץ לאחד במרכז: פתח תקווה וגבעת שמואל, רמת גן עם רמת אפעל וכפר אז"ר, חולון ואזור, ראשון לציון עם בית דגן, מזכרת בתיה וקרית עקרון, מודיעין מכבים-רעות ונוף איילון, יהוד ונווה מונסון, וכן איחוד בין סביון לגני יהודה. המשרד ממליץ שלא לאחד בין רמלה ללוד. במחוז חיפה ממליץ המשרד על איחוד דליית אל כרמל עם עוספייה וכן איחוד המועצות האזוריות מנשה אלונה וקציר-חריש. בדרום מומלץ איחוד אשקלון וחוף אשקלון, הערבה התיכונה ותמר (חלקי) וכן דימונה ותמר יחלקי). בצפון מומליץ איחוד בין מטה אשר ומעלה יוסף, עמק הירדן, מגדל, מנחמיה וכנרת, וכן איחוד יבניאל וכפר תבור.

ריפמן: ההחלטות - משיקולים פוליטיים

במסיבת העתונאים בה הציג פורז את המלצות הוועדה פרצה סערה, כאשר כמה ראשי רשויות התפרצו לעבר השר וטענו, כי עבודת ועדות השימוע לא היתה מקצועית והונעה משיקולים פוליטיים. שמואל ריפמן, יו"ר המועצה האיזורית הר הנגב, טען כי חלק מן המסקנות הוכתבו מראש והתקבלוו משיקולים פוליטיים זרים. רחביה מידני, ממלא מקום ראש המועצה המקומית בית דגן, זעם על הכוונה לאחד את ישובו עם ראשון לציון. "בית דגן תילחם על עצמאותה. אנחנו קמנו מהקרשים, ואנחנו לא רוצים איחוד עם ראשון לציון", קרא. ראש מועצת פרדסיה, יצחק ימיני, שישובו אמור להתאחד עם כפר יונה, צעק לעבר השר: "אי אפשר לקבל החלטות כאלה ב-20 יום".

פורז: החיסכון - מיליארדי שקלים

פורז אמר היום כי המלצות הוועדות אינן סופיות אלא יובאו לאישור ראש הממשלה, שר האוצר והממשלה כולה. הוא הוסיף, כי הכוונה היא להביא את ההמלצות לאישור הכנסת בקריאה שניה ושלישית עוד לפני תום מושב הקיץ, כדי שהבחירות לרשויות המקומיות באוקטובר כבר ייערכו על פי הפריסה החדשה של הרשויות.
שר הפנים אמר כי דחיית ההמלצות לא תועיל. "או שהתוכנית עוברת ביולי, או שהיא לא תעבור, ואז אטיל את האשם בבזבוז כספי ציבור על מי שיכשיל אותה", אמר. פורז מעריך כי החסכון על פני שנים, כתוצאה מאיחוד הרשויות, יסתכם במיליארדי שקלים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
פורז. דוחף את האיחוד
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: רונן יולס
הרשויות המתנגדות: "שיקולים פוליטיים"
צילום: רונן יולס
מומלצים