שתף קטע נבחר

פריצקי: המפד"ל מפירה את ההסכם הקואליציוני

השר יוסף פריצקי משינוי טען שהמפד"ל מסרבת לקיים את ההסכם על התרת נישואים אזרחיים לפסולי חיתון ואיים ששינוי תתיר נישואים אזרחיים באופן חד-צדדי. השרים פורז ולפיד, שהנושא נמצא בסמכותם, הופתעו לשמוע על דברי פריצקי

שר התשתיות, יוסף פריצקי משינוי, טען היום (שבת) כי המפד"ל מתנערת מהסכם קואליציוני שנחתם עם שינוי ערב הקמת הממשלה, ולפיו תאפשר הממשלה לכ-400 אלף פסולי חיתון מסיבות הלכתיות להינשא בארץ בנישואים אזרחיים. פריצקי איים כי שינוי תפעל באופן חד-צדדי להתיר נישואים אזרחיים לפסולי חיתון.
במהלך מפגש בבאר שבע אמר פריצקי: "שינוי תוציא לפועל את המהלך - עם המפד"ל או בלעדיה. אנחנו לא רוצים משבר קואליציוני - אבל אם לא תהיה לנו ברירה, נפעל במשרדים שלנו כדי להשלים את המלאכה".
דבריו של פריצקי נוגעים לוועדות ליישום ההסכמים הקואליציוניים בענייני דת ומדינה, שעל הקמתן הוחלט במהלך המשא ומתן הקואליציוני, ערב הקמת הממשלה. לדברי פריצקי, "המפד"ל יוצרת סחבת מכוונת ולא מקיימת את הדיונים בנושא בוועדות שהוחלט להקים".

פורז ולפיד מופתעים

בשיחה עם ynet הוסיף פריצקי כי בשבוע שעבר הודיע יושב ראש המפד"ל, השר אפי איתם, לאנשי שינוי כי המפד"ל איננה מתכוונת לשגר נציגים לוועדות שאמורות לדון בפסולי החיתון, בביטול חוק טל ובביטול המועצות הדתיות. "אמרו לנו שהם לא מוכנים לקיים את ההסכמים בינינו", אומר פריצקי, "מדובר בהתחייבות עליה חתמנו - גם הם וגם אנחנו. אנחנו לא מוכנים לקבל את הדבר הזה, ונדרוש מראש הממשלה לחייב אותם לשלוח נציגים. אין לנו שום בעיה, ברגע שהם לא מקיימים הסכמים, להפעיל את הסמכויות שלנו במשרד הפנים ובמשרד המשפטים. אין לנו שום בעיה ששר הפנים, אברהם פורז, יוציא צו שיאפשר לאנשים להתחתן אצל נוטריון, למשל".
לפריצקי אמנם אין בעיה ששר הפנים, אברהם פורז, ושר המשפטים, יוסף (טומי) לפיד, יפעילו את סמכותם, אבל פורז ולפיד הופתעו לשמוע על היוזמה. מקורבי לפיד אמרו ל-ynet כי הוא לא שמע על כך. שר הפנים פורז אמר ל-ynet כי לא ידוע לו על כך שהמפד"ל מפירה את ההסכמים הקואליציוניים, וכי בכל מקרה, לא ניתן להתיר נישואים אזרחיים באמצעות "צווים מנהליים", ודרוש שינוי חקיקה לשם כך.
את תגובת שרי המפד"ל לא ניתן להשיג בשל השבת.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
פריצקי. הבטיח לפעול
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: אלכס קולומויסקי
פורז. לא שמע על כך
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים