שתף קטע נבחר

יזמים צעירים מחולון בדרך ללונדון

תלמידי בית הספר התיכון ע"ש נבון בחולון זכו במקום הראשון בתחרות הגמר של "יזמים צעירים". התלמידים, שהקימו את חברת "smartoy", ייצגו ביולי הקרוב את ישראל בתחרות הבינלאומית בלונדון

תלמידי בית הספר התיכון ע"ש נבון בחולון זכו לאחרונה במקום הראשון בתחרות הגמר של "יזמים צעירים". התלמידים הזוכים, אשר הקימו את חברת smartoy ייצגו את ישראל בתחרות הבינלאומית בלונדון ביולי.
תחרות ה"יזמים צעירים – עושים עסקים", היא פרויקט במהלכו מפתחים בני נוער מוצרים חדשניים, ומאפשרים להם לקבל החלטות שיווקיות וכלכליות לקראת כניסה לעולם העסקים. השנה ניגשו לפרויקט 180 קבוצות מרחבי הארץ, ועשר הקבוצות הטובות ביותר הגיעו לאירוע הגמר שנערך במלון דן פנורמה בתל אביב. במסגרת האירוע העניקו התלמידים הסברים על המוצרים שפותחו על ידם ואף ערכו פרזנטציה שיווקית בפני הקהל וחבר השופטים, שכלל אנשי עסקים ותקשורת.
כאמור, במקום הראשון זכתה קבוצה מהתיכון ע"ש נבון בחולון, שפיתחה את המשחק "בול ידעתי" – משחק מתמטי הכולל לוח קליעים למטרה המכיל מגנטים עליהם מופיעים מספרים ופעולות מתמטיות, ומתאם לגילים שונים ולרמת המשתתפים. במקום השני זכתה קבוצה מבית הספר אורט נצרת, שהקימה חברה בשם "פטינטיק". החברה פיתחה דיסק ללימוד תיאוריית הנהיגה, כשהדיסק מציג בעיות ודילמות שיש להתמודד איתן בזמן נהיגה, גם במלל וגם באנימציה.
יונה פוגל, סמנכ"ל בכיר לשיווק ופיתוח אסטרטגי בבנק לאומי ויושב ראש ועדת השיפוט, אמר שהתחרות השנה היתה קשה. "הרמה והאיכות של המוצרים והפרזנטציות היו גבוהות מאד. מדי שנה התחרות משתפרת, ואני מניח שבעתיד עוד נפגוש חלק מהמוצרים שראינו כאן היום.
"אני מקווה שנדורג במקום טוב בתחרות באירופה, וחשוב מכך, אני מאמין שהילדים האלה יהיו יזמים רציניים, שבעוד מספר שנים יהוו מנהיגות עסקית במדינה".
אלי טאוב, תלמיד כיתה י' בבית הספר נבון, שמשמש כמנכ"ל smatoy: "לאחרונה חתמנו חוזה ראשוני עם 'הפנינג' לשיווק המוצר שלנו בחנויות, ואנו מצפים להמשיך ולהגדיל את החברה. אני מקווה שנייצג את המדינה בכבוד ושהמוצר שלנו יצליח בשווקים השונים. המטרה העיקרית שלנו היא שתלמידים יוכלו ללמוד מתמטיקה ויאהבו את זה. מלבד זאת, אנו רוצים שהמוצר יתפתח ושנוכל להפיק ממנו רווחים".

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פתחו מוצר שיאפשר ללמוד מתמטיקה וליהנות
מומלצים