שתף קטע נבחר

סגן השר אדרי השעה עצמו בשל ההצבעות הכפולות

אדרי, אחד הח"כים נגדם התעוררו חשדות בפרשה, הסביר כי אין זה ראוי שיישאר בתפקידו כסגן השר הממונה על המשטרה, כל עוד מתנהלת חקירה. ישי: שפורז יילך בדרכו

סגן השר לביטחון פנים, יעקב אדרי, החליט אתמול (א') להשעות את עצמו מתפקידו, עד לסיום החקירה בפרשת ההצבעות הכפולות, שבה הוא נחשד. אדרי הגיש מכתב לשר לבטחון פנים, צחי הנגבי, והודיע לו על יציאתו לחופשה.
הוא אמר שעשה זאת מתוך ביטחון מלא בתוצאותיה של החקירה, וציין כי אין זה ראוי שיישאר בתפקידו כסגן השר הממונה על המשטרה, כל עוד מתנהלת חקירה. סגן השר שלח העתקים מהמכתב ליו"ר הכנסת, מפכ"ל המשטרה ומנכ"ל המשרד לביטחון פנים.
בעקבות הצעד של אדרי, קרא אמש יו"ר ש"ס אלי ישי, לשר הפנים אברהם פורז, "להפנים את מידותיו של אדרי ולהשעות עצמו". היו"ר ישי הוסיף ואמר כי "אם לא יקרה כך, כנראה שהכיסא חשוב יותר מהנורמות שלו עצמו".
בשבוע שעבר הורה היועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה פלילית בחשדות לזיופים בהצבעה על אישור התוכנית הכלכלית. "מדובר בתופעה חמורה הנוגעת באושיות הדמוקרטיה", הסביר אז רובינשטיין במכתב למפכ"ל.
ביום שלישי הגישו קצין הכנסת והיועצת המשפטית של הכנסת ליו"ר הכנסת דו"ח בעניין ההצבעות הכפולות. הח"כים שנגדם התעוררו חשדות הם אדרי (ליכוד), ח"כ ואסל טהא (בל"ד) וח"כ מיכאל גורולובסקי (ליכוד), אשר הודה בזיוף ההצבעה והושעה מכל פעילות פרלמנטרית למשך ארבעה חודשים.
גם שר הפנים פורז נחשד בהצבעה כפולה, אך על פי הדו"ח, "ככל הנראה עשה זאת בטעות".
דו"ח הכנסת לא מצא הוכחות לטענות לפיהן ח"כ יחיאל חזן (ליכוד) הצביע במקום ח"כ ענבל גבריאלי, אך נראה כי גם עניין זה ייחקר.
מקורביו של אדרי מתחו ביקורת על הדו"ח, וטענו כי אדרי נהג בתום לב. "לוקחים איש ציבור שמזה 20 שנה נהג בהגינות וביושר, הוכיח את עצמו ערכית, איש פשוט וצנוע ועושים בו לינץ'", אמרו אתמול המקורבים.
את החקירה מרכזת היחידה הארצית לחקירות הונאה במשטרה. חברי הכנסת המעורבים בפרשה יתבקשו להשיב לשאלות החוקרים, ולאחר מכן יוגשו הממצאים לפרקליטות, שתגבש את המלצותיה בעניין.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר הכנסת
אדרי. לא ראוי
צילום: אתר הכנסת
צילום: גלי תיבון
ישי. שפורז ילמד
צילום: גלי תיבון
מומלצים