שתף קטע נבחר

הח"כים בוועדת האתיקה: לא הצבענו פעמיים

השר פורז, סגן השר אדרי וח"כ טהא טענו: אנחנו חפים מפשע, הטענות כלפינו חסרות שחר. הוועדה תגיש מסקנותיה בשבוע הבא. צוות חקירה משטרתי נפגש היום לראשונה עם מזכיר הכנסת

ועדת האתיקה של הכנסת קיימה היום (ג') שימוע לשלושת חברי הכנסת, החשודים בפרשת ההצבעות הכפולות במהלך אישור התוכנית הכלכלית. השלושה הם שר הפנים אברהם פורז (שינוי), סגן השר לביטחון פנים יעקב אדרי (ליכוד) וח"כ ואסל טהא (בל"ד).
הדיון התכנס למרות התנגדותו של יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, שטען שאין לפתוח בהליך משמעתי עד אשר תושלם חקירת המשטרה בנושא. בפתח הדיון אמר יו"ר הוועדה, ח"כ אריה אלדד, כי הוועדה אינה פועלת נגד חקירת המשטרה. "זהו הליך שהוועדה חייבת לנקוט", אמר. יצויין כי חבר הוועדה, ח"כ מתן וילנאי (עבודה), סירב להשתתף בדיון, בטענה כי לוועדה אין הסמכות והכלים לטפל בפרשה זו.

הסברי הח"כים

ראשון להיכנס לדיון היה ח"כ אדרי. בקול רועד ועל סף דמעות ניסה להוכיח בפני הוועדה כי הוא חף מפשע. "במצלמות רואים שאני כביכול מצביע, אבל הוריתי לאהוד יתום, שהגיע בריצה, להצביע בעד", אמר. אדרי השעה את עצמו אתמול מתפקידו כסגן השר לביטחון פנים עד לסיום הבירור בנושא.
אחריו נכנס ח"כ ואסל טהא, שחזר על גרסתו כי הדו"ח מוכיח שהצבעתו הכפולה לכאורה לא נקלטה. "רק הדגמתי לח"כ זחאלקה, ובבירור קבע הדו"ח כי ההצבעה לא נרשמה. הטענות כלפי חסרות שחר".
השר פורז טען בדיון שעל פי בדיקה שערך, הצבעתו הכפולה לא מופיעה בדו"ח הממוחשב שמפיקה מערכת ההצבעה האלקטרונית. לטענתו, הדו"ח מציין שגם אם הצביע במקומו של השר ישראל כץ, הרי שעשה זאת בתום לב משום שישב בטעות על כסאו של כץ בעת ההצבעה.
ועדת האתיקה תדון בטענותיהם של הח"כים ותגיש את מסקנותיה בשבוע הבא.
בתוך כך הגיע היום לראשונה לכנסת צוות חוקרים מהמשטרה לפגישה עם מזכיר הכנסת, אריה האן, וקיבלו ממנו מידע על נהלי ההצבעה במשכן. החוקרים נפגשו גם עם היועצת המשפטית של הכנסת, אנה שניידר, וקיבלו סקירה על הדו"ח שהכינה בנושא ההצבעות הכפולות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר הכנסת
סגן השר אדרי. על סף דמעות
צילום: אתר הכנסת
צילום: אתר הכנסת
ח"כ טהא. האשמות חסרות שחר
צילום: אתר הכנסת
צילום: עמית שאבי
השר פורז. בתום לב
צילום: עמית שאבי
מומלצים