שתף קטע נבחר

המשטרה: נגבה עדות בכנסת - ונחקור באזהרה אצלנו

לכנסת הגיעה היום בפעם הראשונה מי שתהיה אחראית על חקירת זיופי ההצבעות, ראש היחידה לחקירות הונאה במשטרה, תנ"צ מירי גולן. יו"ר הכנסת ריבלין הודיע לה כי הוא מעוניין שהחקירה תתקיים במשכן. במשטרה כנראה יאשרו זאת - אבל חלקית

החקירה בעניין ההצבעות הכפולות בכנסת תחל ככל הנראה בשבוע הבא. הבוקר (יום ה') הגיעה למשכן ראש היחידה לחקירות הונאה, תת-ניצב מירי גולן, כדי לדון עם היו"ר, ראובן ריבלין, בהליכי החקירה.
גורמים במשטרה אומרים ל-ynet כי איסוף העדויות ייערך בכנסת, אולם חקירות שיתקיימו תחת אזהרה לא ייערכו בכנסת אלא במתקנים שונים של המשטרה. לדבריהם, היועץ המשפטי לממשלה הבהיר כי ההחלטה בנושא נתונה בידי המשטרה.
הפגישה של תנ"צ גולן עם יו"ר הכנסת ריבלין והיועצת המשפטית של הכנסת, אנה שניידר, הוגדרה כפגישת הכנה לפני פתיחת חקירת הח"כים המעורבים בפרשת ההצבעות הכפולות.
ריבלין הבהיר כי הוא מודאג מכך שמדובר בחקירה חסרת תקדים. "זו הפעם הראשונה שהמשטרה חוקרת אירועים ופעילות של הכנסת. מדובר בהתערבות בעבודתה של הרשות המחוקקת. גם היועץ המשפטי לממשלה במכתבו למפכ"ל המשטרה הדגיש שיש להיזהר מהכניסה לקודש הקודשים של הדמוקרטיה הישראלית", הדגיש ריבלין.
יו"ר הכנסת מעונין בחקירת משטרה "לאור יום", שתשקם את תדמיתה של הכנסת בעיני הציבור. על רקע זה, טוען ריבלין כי טוב יהיה שהחקירה תיעשה בתוך המשכן ולא בחדרי החקירות של יח"א. בכנסת אף הביעו חשש כי ביח"א יפעלו למען האינטרסים הפרסומיים שלהם ויעדכנו את התקשורת, כפי שנוהגים לעשות, מתוך חדרי החקירות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביגיל עוזי
גולן. גם בכנסת וגם אצלנו
צילום: אביגיל עוזי
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
ריבלין. רק אצלנו
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים