שתף קטע נבחר

במפלגת העבודה מתחילים להיערך לבחירות

במפלגה כבר מדברים בקול רם על בחירות מוקדמות וצופים מפלה. כעת נראה שאף אחד לא ירוץ מול אהוד ברק וכל מועמד פוטנציאלי יעדיף לחכות ליום שאחרי הכישלון בבחירות כדי להכריז על עצמו כמועמד הבא

במפלגת העבודה מדברים כבר בקול רם וברור על הליכה לבחירות, למרות שהמפלגה בגירעון והעיתוי גרוע והסקר האחרון שערכה המפלגה מגלה, שיש לה לא יותר מ-21 מנדטים.
בסוף החודש עובר בית המפלגה למשכנו החדש בשכונת התקווה ויש קולות שאומרים, שאולי עדיף כך והבית ישמש את המפלגה היטב כאשר תהיה באופוזיציה.
קולות אחרים מעריכים, שאם הליכוד ינצח, המפלגה לא תחזור על הטעות שעשה ברק ותזמן את העבודה לממשלת אחדות.
גם ראש הממשלה, אהוד ברק, מגלה עניין בהיערכות המפלגה לבחירות והוא בודק עם אנשיה מה מצב הוועדות והמיפקד, מאחר ואנשיו מעוניינים לפקוד את תומכיו במפלגה.
ההערכה כעת היא שלא יקומו מתמודדים מול ברק והשם היחיד שעולה כאופציה להתמודדות מולו בהמשך הוא יו"ר הכנסת, אברהם בורג. כל מתמודד פוטנציאלי ייחכה שברק יפול בבחירות, יבנה עצמו באופוזיציה וכך לא ידבק בו הכשלון של הפסד בבחירות.
ברק דווקא מעריך שהוא ינצח. הוא מגלה סימני היענות לדרישות מספר ח"כים להחזיר את שיטת הבחירות הישנה, למרות שהסקרים מנבאים נפילה במספר המנדטים.

יהיו פריימריז?

הח"כים שממוקמים במקומות הנמוכים מתחילים כבר ללחוץ לקיים פריימריז, למרות ההסכמה שהושגה בעבר במפלגה, שאם נערכות בחירות בתוך פחות משנתיים מהבחירות הקודמות, לא יערכו פריימריז, אלא רק בחירות לראשות המפלגה.
מאחר ובעבודה מדברים על קואליציה לבחירות עם מר"צ או עם מפלגת המרכז, עולה גם עניין השיריונים לראש סדר הדאגות של החכ"ים. מזכ"ל המפלגה, רענן כהן, כבר נפגש עם ח"כ דליה רבין פילוסוף וח"כ אורי סביר ושמע מהם, כי פניהם מועדות כפי הנראה למרצ.
חברם למפלגה, שר התחבורה, אמנון ליפקין שחק, ישוריין ככל הנראה על-ידי ברק, ונותר השריון הקבוע בחוקת המפלגה למקום השביעי של המזכ"ל עצמו רענן כהן. ישנם כבר קולות שמעוניינים לבטל גם את השריון הזה, מאחר ומספר הקולות מצומצם.
במפלגה טוענים שיש צורך במזכ"ל במשרה מלאה וכהן עסוק בענייני משרד העבודה והרווחה ואינו פנוי להכין את המפלגה לבחירות.
במידה ויוקדמו הבחירות, צפוי כהן לבחור במזכ"לות, בשל השריון הצפוי לו ברשימת המפלגה לכנסת. ממלא מקום למזכ"ל עדיין לא נמצא, מאחר ויובל פרנקל, לו הוצע התפקיד סירב, מאחר ולא הועברו לידיו סמכויות כספיות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
ברק. מגלה עניין בהיערכות המפלגה
צילום: איי פי
גלי תיבון
רענן כהן. יעדיף את המזכ"לות
גלי תיבון
צילום: איי אף פי
בורג. מועמד פוטנציאלי
צילום: איי אף פי
מומלצים