שתף קטע נבחר

ריבלין העיד: לא הייתי מודע לקיום הצבעות כפולות

ראש היחידה לחקירות הונאה, תנ"צ מירי גולן, גבתה במשך כ-4 שעות עדות מיו"ר הכנסת. הוא נשאל בנוגע לציטוט המופיע בדו"ח של הכנסת לאחר ההצבעות, על פיו אמר לח"כ אדרי: "אני מבקש שכל אחד ילחץ רק על הלחצן שלו"

למעלה מארבע שעות רצופות גבתה היום (א') תת ניצב מירי גולן עדות מיו"ר הכנסת ראובן ריבלין על חלקו בפרשת ההצבעות הכפולות בכנסת. ריבלין אמר כי נתן "עדות מפורטת שלא תשאיר שום דבר הנתון לפרשנות". לדבריו, "ביקשו ממני הסבר האם הייתי מודע לקיומן של הצבעות הכפולות. תשובתי היתה חד משמעית - לא".
גולן, ראש היחידה הארצית לחקירות הונאה, הגיעה לכנסת כשהיא מלווה בשני חוקרים ומגובה בציוד הקלטה. גולן חקרה את ריבלין על סמך העובדה שהוא שימש כיו"ר המליאה במשך רוב שעות הלילה בעת ההצבעה על התוכנית הכלכלית. וכן על חלקו בדו"ח שנעשה על ידי הכנסת, בו מופיע הציטוט של ריבלין לאחר ההצבעה הכפולה כביכול של סגן השר לביטחון פנים, ח"כ יעקב אדרי (ליכוד): "אני רוצה לבקש מחברי הכנסת החדשים, בבקשה, ח"כ אדרי, אני מבקש שכל אחד ילחץ רק על הלחצן שלו, רק על הלחצן שלו". גולן חקרה את ריבלין כדי לבדוק אם אמר את הדברים ביודעו על הצבעה כפולה, ואם כן, מדוע לא הפסיק את ההצבעות. לשאלה מדוע התארכה העדות שעות ארוכות אמרה גולן: "כי שאלנו הרבה שאלות".
לפני כשבוע, במסיבת עיתונאים שכינס ריבלין עם צאת הדו"ח, הוא התייחס לדברים בלשונו הספרותית: "ניבאתי ולא ידעתי מה אני מנבא. הייתי צריך סימולטנית לעשות מספר רב של פעולות – להפעיל את כפתור הלחיצה על מנת לקיים הצבעה, להסתכל לצדדים ולשמוע את צעקות החברים, לבדוק שלא יהיו תקלות, ולהסתכל בניירותי. כמובן שאם הייתי רואה מישהו מצביע הצבעה כפולה, הייתי פועל לאלתר".
חוקרי היחידה הארצית ליחידות הונאה גבו עדות גם מקצין הכנסת יעקב אשד, שעמד בראש ועדת החקירה שמינה ריבלין לבדיקת ההצבעות הכפולות. חוקרי היחידה מנסים לגלות באילו אמצעים נקט קצין הכנסת וכיצד הגיע למסקנות שכתב בדו"ח.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
יו"ר הכנסת. נשאל על חברי הכנסת
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
צילום: אביגיל עוזי
תת ניצב גולן
צילום: אביגיל עוזי
מומלצים