שתף קטע נבחר

עיריית ראשל"צ תושבת בימי חמישי

החל מהשבוע ועד תחילת ספטמבר תעבור העירייה לשבוע עבודה מקוצר. דוד אלימלך: "זה גם לטובת העובדים וגם יחסוך"

בשורה לתושבי ראשון לציון: החל מהשבוע ועד תחילת חודש ספטמבר יעבדו עובדי העירייה ארבעה ימים בשבוע. על פי התוכנית, ישבתו מעבודה פקידי העירייה והעובדים באגפים הפחות חיוניים בסופי השבוע, מימי חמישי. לתושבי ראשל"צ אמנם לא יינתנו שירותי קבלת קהל בימי חמישי, אך בעירייה מאמינים שבעצם השבתת האגפים ניתן יהיה להביא לחיסכון בהוצאות. במקרים חריגים יאיישו כוננים תפקידי מפתח. ממלא מקום ראש העירייה, דוד אלימלך: "זה גם לטובת העובדים וגם יחסוך לעירייה".
גם בחודשי הקיץ של השנה שעברה הנהיגה העירייה שבוע עבודה מקוצר, זאת מתוך מטרה לחסוך. שליחת העובדים לסופי שבוע ארוכים במשך חודשיים אמורה להביא להפחתת שמונה ימי חופשה המגיעים לעובדים בשנה. היתרון הנוסף הגלום בהשבתת האגפים בימי חמישי הוא בחיסכון במבחר הוצאות, בהם עלויות של מזגנים, חשמל ודלק למכוניות.
בוועד העובדים קיבלו את ההחלטה על החופשה הכפויה במורת רוח. לטענת אנשי הוועד הם לא היו שותפים להחלטה, ויו"ר הוועד הנבחר רוני כהן לא עודכן בנושא. "בעירייה ניצלו את העובדה שהיו בחירות לוועד העובדים, והעבירו את ההחלטה".
בעירייה מסבירים מנגד כי גם עובדים שאין להם ימי חופשה לא ייפגעו, וכי ימי החופשה שייקחו יהיו על חשבון ימי החופשה של השנה הבאה. "בשנה שעברה הפעלנו את התוכנית וכולם היו מרוצים", אמר השבוע מ"מ ראש העירייה אלימלך. "התוכנית הזאת טובה מאד למשפחות של עובדי העירייה ולאמהות שיכולות להיות עם הילדים. לא נחייב בכסף את מי שאין לו ימי חופש, אלא נתחשבן בשנה הבאה".
ובמה תחסכו?
"מדובר בשמונה ימים לכל עובד. חוץ מזה, אגפים שלמים יוצאים לחופש והעירייה מושבתת. מדובר בתוכנית שטובה גם לעירייה וגם לעובדים. עובדה שבשנה שעברה זה הצליח".

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
וועד העובדים זועם על ההחלטה הכפויה
מומלצים