שתף קטע נבחר

זעם בשמאל על הצעת ליברמן "להטביע אסירים בים המלח"

שר התחבורה הציע לספק אוטובוסים לאסירים ו"להעבירם למקום בו לא ימצאו אותם". ברונפמן: "השרב שיבש את דעתו". ביילין: "מי שהולך לישון עם ליברמן קם עם טרנספר למוות"

"בתור שר תחבורה אני מתחייב למצוא אמצעי תחבורה, שיקחו את האסירים הפלסטינים למקום שבו לא ימצאו אותם" - כך אמר היום (א') השר אביגדור ליברמן מ"האיחוד הלאומי" בישיבת הממשלה.
ליברמן אמר את הדברים לאחר שהוצע לו להיות חבר בוועדה, שתפקח על שחרור האסירים הפלסטינים. הוא אמר כי היה מעדיף "להטביע אותם בים המלח הנמוך". אחד השרים הגיב על הדברים בהלצה, בהזכירו שבים המלח אנשים אינם טובעים, אלא צפים. ואולם, לא כולם במערכת הפוליטית התייחסו לאמירה ברוח היתולית.
השר לשעבר, ד"ר יוסי ביילין, הגיב בחריפות לדברים. "מי שהולך לישון עם ליברמן קם עם טרנספר למוות", אמר. "אם חשוב לראש הממשלה להציל את שמה הטוב של ישראל, מן הראוי שישתחרר אחת ולתמיד מהשותפות עם 'האיחוד הלאומי', שהוא בעצם בושה לאומית, העלולה להכתים את ישראל כולה בכתם של גזענות".
ח"כ רומן ברונפמן: "נראה שהשרב הכבד שיבש את שיקול דעתו של ליברמן. שר התחבורה צריך להחליט אם הוא מעוניין לשמור על לשכתו הממוזגת ולקבל את מדיניות הממשלה, או לפרוש מתפקידו ולהמשיך בשרשרת של אמירות גזעניות ובלתי אחראיות".
ח"כ אריה אלדד, עמיתו של ליברמן לסיעה, חיזק את דבריו: "אני מביע צער על כך שהממשלה לא אימצה את תוכנית ליברמן", העיר. "זאת נראית לי תוכנית יותר טובה לטיפול בטרור מתוכניתו של דחלאן. אבל ישראל לא יכולה לבוא בטענות לרשות הפלסטינית, בשעה שהיא עצמה מתקינה 'דלתות מסתובבות' ומשחררת מחבלים שמטעניהם לא הצליחו לצערם להרוג יהודים".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
"למקום בו לא יימצאו". ליברמן
צילום: גלי תיבון
צילום: ג'רמי פלדמן
"כתם של גזענות". ביילין
צילום: ג'רמי פלדמן
מומלצים