שתף קטע נבחר

הישיבה הראשונה של פרס: עימות על הקאמבק של פרץ

הדוברים בישיבת לשכת העבודה זעמו על הידיעות בדבר מו"מ עם עמיר פרץ: "לא נסלח לו על מה שעשה בהסתדרות, עד היום יש כאן מובטלים בגללו". פרס: "כולם עושים טעויות, צריך קצת צניעות"

יו"ר מפלגת העבודה, שמעון פרס, ספג היום (א') קיטונות של זעם מצד חברי מפלגתו במהלך ישיבת הלשכה הראשונה אותה ניהל. הדיון בלשכה אמור היה לעסוק בבחירות מוניציפליות. אלא שרוב הדוברים שעלו לבמה התייחסו דווקא למגעים שמתנהלים עם יו"ר ההסתדרות, ח"כ עמיר פרץ.
החברים תקפו את המשא ומתן עם פרץ, ואמרו כי "אינם יכולים לסלוח על שעשה למפלגה בהסתדרות". אחד הנואמים אמר בהצביעו לקהל, כי "עד היום יש כאן אנשים שמובטלים בגללו". את ביקורתו הטיח בפרס: "אתה נותן לו לבוא בלי תנאים".
היו"ר הזמני הגיב בזעם: "כולנו עושים טעויות, אבל צריך להפיק לקחים. מצבנו מחייב קצת צניעות". בשלב מסוים איבד פרס את סבלנותו, והביע חוסר נחת מהעיסוק הרב בנושא. מזכ"ל העבודה, ח"כ אופיר פינס, הגיב באומרו כי "זה אמנם לא נושא הדיון, אבל אנשים יכולים להגיד מה שהם חושבים".
המזכ"ל הוסיף ואמר שלא מתקיים כל משא ומתן עם פרץ, והבטיח שכאשר זה יתקיים, הדבר יתבצע בשיתוף סיעת העבודה בהסתדרות.
כמה חברים דווקא הגנו על המהלך מול פרץ, והודו: "לא עמיר פרץ הוא הנושא, אלא ההסתדרות עצמה. אנחנו חייבים להחזיר את ההסתדרות אלינו".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל כהן
"קצת צניעות". פרס
צילום: טל כהן
צילום: דודו בכר
בדרך חזרה? פרץ
צילום: דודו בכר
מומלצים