שתף קטע נבחר

פרשת הזיופים: ח"כ גורלובסקי נחקר באזהרה

גורלובסקי מהליכוד הוא ראשון הנחקרים באזהרה, בפרשה שהסעירה את הכנסת, במהלכה הצביעו חברי כנסת "עבור" חבריהם במהלך ההצבעות על התכנית הכלכלית. בהמשך השבוע ייחקרו גם הח"כים יעקב אדרי, יחיאל חזן וואסל טאהא. החקירה צפוייה להסתיים בשבוע הבא - ובכלל לא בטוח שיהיו כתבי אישום

מצעד הח"כים למשטרה החל: בשעה 11 לפני הצהריים (יום ה') החלה רשמית חקירתם באזהרה של חברי הכנסת החשודים בפרשת ההצבעות הכפולות בכנסת.
במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה בבת ים נחקר במשך כ-4 שעות חבר הכנסת מיכאל גורלובסקי מהליכוד, שהודה לאחר שהתפוצצה הפרשה כי הצביע במקומו של עמיתו לליכוד ח"כ גלעד ארדן. גורלובסקי אמר היום עם בואו לחקירה לעיתונאים: "אתם מזכירים לי ערפדים, שמריחים ריח של דם". עם זאת, בצאתו אמר כי "החוקרים היו אדיבים".
פרקליטו של גורלובסקי, עו"ד אורן ביטון, טען היום כי מרשו הינו ח"כ חדש, שלא היה מודע לכך שאסור להצביע הצבעה כפולה. "הוא לא היה בתדרוך של חברי הכנסת החדשים, וכח"כ חדש, בהצבעת הפיליבסטר הראשונה שלו, כשהוא ראה חברי הכנסת ותיקים עושים זאת, הוא עשה בדיוק כמותם. הכל נעשה בעצם מתום לב - מאחר והוא חשב שזה בסדר", אמר עו"ד ביטון.
הוא הוסיף: "היתה אווירה מצחיקה בכנסת. הוא ביצע את הפעולה הטכנית של הלחיצה על הכפתור, וכאשר ח"כ ארדן אמר לו שהוא יוצא לרגע, הוא חשב שהוא רוצה שהוא יצביע במקומו. כשהבין שעשה משהו לא בסדר - הוא לא ניסה להתחמק, ניגש והודה".
יש לציין כי בדברים שאמר לפני כחודש, לאחר שהתפוצצה הפרשה, אמר ח"כ גורלובסקי בכנסת כי "ח"כ ארדן שיושב לשמאלי קם ואמר שהוא יוצא לשנייה. אני ממש פעלתי ברגע של חולשה ופירשתי את היציאה של גלעד לשנייה. פתאום הרגשתי שאני צריך להצביע במקומו, כי זאת היתה הפרשנות שלי באותו רגע של חולשה. אני הצבעתי עבורו".
בימים הקרובים יזומנו לחקירה באזהרה גם חברי הכנסת יעקב אדרי, ח"כ יחיאל חזן וח"כ ואסל טאהא. החוקרים צפויים לבדוק גם את גרסתו של שר הפנים אברהם פורז, להצבעתו הכפולה, לכאורה. החקירה צפויה להסתיים בסוף השבוע הבא.
בסוף השבוע מסר ח"כ יעקב ליצמן לחוקרים את שמו של ח"כ יחיאל חזן (ליכוד) כמי שהצביע במקומה של ח"כ ענבל גבריאלי. ח"כ חזן הכחיש את הדברים ואמר כי "המשטרה תסיים את תהליך החקירה ותגיע לאמת".

כתבי אישום? כלל לא בטוח

במהלך השבועות האחרונים גבו חוקרי היחידה הארצית עדויות מיו"ר הכנסת רובי ריבלין, חברי הכנסת יעקב ליצמן, משה גפני, ענבל גבריאלי, רוני בראון, זאב בוים, אהוד יתום, גילה גמליאל, דוד לוי וג'מאל זחאלקה. לפני פתיחת החקירה בעניין ההצבעות הכפולות, אמר מפכ"ל המשטרה, רב ניצב שלמה אהרונישקי, כי "לא כל נושא צריך להגיע לטיפולה של המשטרה".
במהלך גביית העדויות אמרו בכירים במשטרה כי להערכתם בסופה של הפרשה לא יהיו ראיות לכאורה לעבירות פליליות. הסיבה למבוי הסתום: חברי כנסת רבים "לא זוכרים" את שאירע במהלך ההצבעות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
גורלובסקי מגיע לחקירה בבת ים
צילום: אבי כהן
צילום: אתר הכנסת
חזן. מכחיש החשדות
צילום: אתר הכנסת
צילום: אתר הכנסת
טאהא. יייחקר באזהרה
צילום: אתר הכנסת
מומלצים