שתף קטע נבחר

סיעת העבודה בעזה - "להציג האבסורד שבהתנחלויות"

הסיור נערך, על פי ח"כ איציק, "במטרה להראות את האבסורד שביישוב רצועת עזה בישראלים. את הכסף ששופכים שם אפשר היה להפנות לאמהות חד הוריות". רבני יש"ע קראו למתנחלים ברצועה שלא להיפגש עם חברי העבודה

חברי מפלגת העבודה עורכים היום (א') סיור ברצועת עזה. מטרת הסיור, לדברי ח"כ עמרם מצנע, היא "לעמוד על השינויים שנעשו בעקבות ההתקדמות המדינית והיערכות צה"ל ברצועה ועל משמעותיה הכלכליות, הביטחוניות והפוליטיות".
בסיור, הנערך באוטובוס ממוגן, משתתפים יו"ר הסיעה ח"כ דליה איציק וחברי הכנסת עמרם מצנע, קולט אביטל, אפרים סנה, מתן וילנאי, יולי תמיר, אלי בן מנחם, דני יתום, יצחק הרצוג, מיכאל מלכיאור ואורית נוקד. היו"ר הזמני שלהמפלגה, ח"כ שמעון פרס, לא הגיע לסיור, בהוראת השב"כ.
בסיעת העבודה מנסים בימים אלה לגבש ולנסח הצעת חוק, שתזכה בתמיכת האופוזיציה, כולל ש"ס, במסגרתה יפונו המתנחלים מרצועת עזה. יו"ר המפלגה שמעון פרס אמר בימים האחרונים כי בכוונתו לדבר על כך עם הרב עובדיה יוסף והביע תקווה כי גם חברי סיעת שינוי יתמכו בהצעה.
במהלך הסיור אמר ח"כ מצנע, שבתקופה הבחירות הציע לפנות במהלך חד צדדי את רצועת עזה, כי פינוי כזה "יציג את תפיסת הביטחון השונה של גדר סביב הרצועה ויהווה אמירה בהירה באשר לסדרי העדיפויות של המדינה - שדרות מול נצרים, אופקים מול כפר דרום".
יו"ר הסיעה, ח"כ איציק, אמרה כי "הרעיון הוא להראות את האבסורד שביישוב רצועת עזה בישראלים. את הכסף ששופכים שם, אפשר היה להפנות לאמהות חד הוריות ולמערכות החינוך והבריאות הקורסות. אנחנו אומרים לראש הממשלה, שאל לו לחשוש, כי אם יבחר לפנות את עזה, אנחנו נעמוד לצידו ומאחוריו".
על פי הנתונים שהציגו חברי העבודה, ישראל מחזיקה ב-20 אחוז מהקרקע ברצועת עזה, אולם התושבים היהודים מהווים חצי אחוז ביחס לשאר האוכלוסיה.

גורם צבאי: ירידה חדה במספר האירועים האלימים

ירידה חדה במספר האירועים האלימים ברצועת עזה. כך אמר גורם צבאי בכיר בפיקוד הדרום לחברי העבודה בעת הסיור. לדבריו, "מאז ההודנה חלה ירידה משמעותית ביותר במספר האירועים והפיגועים". עם זאת אמר הגורם כי "הפלסטינים הגבירו את קצב ייצור טילי הקסאם ואף ביצעו ניסויי ירי לעבר הים".
בנוסף ציין הגורם כי הפלסטינים ממשיכים בהברחות הנשק באמצעות מנהרות תת קרקעיות, שעליהן אין לצה"ל כעת שליטה משום שבעקבות ההודנה, אין לו יכולת להרוס אותן.

ועד רבני יש"ע למתנחלים: אל תיפגשו איתם

סיורם של חברי העבודה מעורר התנגדות בקרב אנשי יש"ע ואנשי ימין.
מזכירות ועד רבני יש"ע קראה הבוקר למתנחלים ברצועת עזה שלא להיפגש עם חברי מפלגת העבודה במהלך סיורם. "רוח החולשה והוותרנות מתחילה במסירת נשק לאויב, וסופה ברצון לפינוי חד צדדי של האדמה רוויית דם הקורבנות שנורו מנשק זה", נמסר מוועד הרבנים.
סגן השר צבי הנדל (האיחוד הלאומי) אמר בתגובה לרעיון לפנות את הרצועה כי "פרס לא יזכה בחיים לראות את עקירת מתיישבי גוש קטיף ממקומם. האיש שהביא לכולנו את אסון אוסלו מעיז להמשיך גם עתה במסע ההרס והארס שלו. אני עדיין מקווה שחבריו למפלגה יתנצלו היום בביקורם ביישובי גוש קטיף בפני היתומים, האלמנות והפצועים, מחיר הדמים של ההסכם עליו חתום פרס".

בהכנת הידיעה השתתפה אפרת וייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
אמירה בהירה על סדרי העדיפויות. מצנע
צילום: רויטרס
אתר הכנסת
נעמוד מאחורי שרון אם יפנה את עזה. איציק
אתר הכנסת
מומלצים