שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  סעיף האישום נגד טוביה סער: קבלת דבר במרמה

  מנכ"ל אגודת העיתונאים לשעבר נחקר בגין קשר אינטימי שניהל עם נערה בת 15 תוך שהוא מציג עצמו בתור "רן", צעיר בן 17 חובב טניס. בתחילת הפרשה הוא נחשד באונס במרמה ובעילה אסורה בהסכמה אך לבסוף הואשם רק בעבירה של קבלת דבר במרמה

  לאחר התלבטות ארוכה הגישה היום (יום א') הפרקליטות כתב אישום נגד טוביה סער, מנכ"ל אגודת העיתונאים לשעבר, בגין מעורבותו בפרשה של קיום קשר אינטימי לכאורה עם נערה בת 15. אלא שבמקום סעיפי אישום של בעילה אסורה בהסכמה, אונס במרמה, מעשה סדום וסחיטה ואיומים כפי שהמליצה המשטרה, הואשם לבסוף סער רק בעבירה של קבלת דבר במרמה זאת משום שבמשך כשנה קיים עם הנערה קשר תוך שהוא מציג עצמו כנער בן 17.

  חשדות חמורים

  סער (68) נעצר לפני כשנתיים לאחר שנחשד בקיום קשר אינטימי עם נערה שהיתה אז בת 15, עימה גם קיים, על פי החשד, יחסי מין. השניים הכירו, לטענת המשטרה, באתר שיחות באינטרנט. מכתב האישום עולה כי סער הציג את עצמו בפני הנערה כ"רן", צעיר בן 17 שחקן נבחרת ישראל לנוער בטניס.
  במשך החודשים הבאים ניהלו סער והנערה קשר התכתבויות אלקטוניות רצוף במסגרתו מסרה הנערה ל"רן" פרטים אינטימיים לגביה, כמו תיאורה החיצוני, מספר הטלפון שלה ופרטים על נסיונה המיני. בהמשך עברו השניים לשיחות בטלפון, ואז הסביר סער כי הוא סובל מבעיה רפואית כלשהי בקולו, ולכן אינו נשמע כנער צעיר.
  על פי כתב האישום, בנה סער יסודות לקשר רומנטי עם הנערה ואף שוחח עימה על האהבה הנרקמת ביניהם ועל קיום יחסי מין לכשייפגשו. הוא גרם לה לראות בקשר שנוצר עימו גורם משמעותי בחייה.
  בקיץ 2000, כשלנערה מלאו 16, גילה לה סער שהוא "מעל גיל 50" וחשף בפניה את עיסוקו. בהמשך אף נפגש עימה ובמשך כשנה ניהל עימה קשר רומנטי חשאי שכלל גם קיום יחסי מין בהסכמתה.
  הפרשה נחשפה כאשר הנערה שוחחה בטלפון עם אשה בת 40 מראשון לציון, שהציגה עצמה בפניה כמאהבת "וירטואלית" של סער. הנערה התוודתה בפניה על מערכת היחסים עם סער והאשה התקשרה להוריה של הנערה, וסיפרה להם על כך. בעקבות זאת נפגשו הורי הנערה עם סער. לטענתם, הוא ביקש מהם שלא להגיש נגדו תלונה במשטרה, ואיים כי הוא יודע על דברים רבים המתרחשים במשפחתם, והם עלולים להיפגע. בסופו של דבר הוגשה נגד סער תלונה והוא נעצר.

  כתב אישום "מרוכך"

  סער הכחיש את החשדות נגדו וטען שלא ביצע עבירה פלילית משום שהמעשים שביצע היו בהסכמתה של הנערה. בפרקליטות מחוז הדרום התלבטו ארוכות האם להגיש נגד סער כתב אישום פלילי מאחר והיה קושי בגיבוש הראיות בפרשה. לבסוף הוחלט לגבש כתב אישום בעבירה של קבלת דבר במרמה. אנשי פרקליטות מחוז הדרום טוענים בכתב האישום כי בנסיבות אלה, ובתקופה שנמשכה כשנה עד שחשף בפניה את זהותו האמיתית, קיבל למעשה סער מידי המתלוננת דבר במרמה. "(הוא) ניהל עימה שיחות אינטימיות וזאת בטענה שהוא נער בן 17, טענה שידע שלא היתה אמת", לשון כתב האישום.
  פרקליטו של סער, עו"ד נתי שמחוני, אמר בתגובה: "נוכח העבירות החמורות שיוחסו למרשי בתחילת החקירה ואשר בהם כפר לאורך כל הדרך, נאלץ מר סער לסיים את תפקידו כמנכ"ל אגודת העיתונאים בתל אביב. שמו הוכפש ברבים, כבודו נרמס, חייו כבר לא היו כתמול שלשום וחיי נישואיו באו אל קיצם. בסופו של דבר נתקבלה עמדתו לפיה הוא חף הוא מכל אשמה בקשר לעבירות בהן הוחשד בתחילת הפרשה, ומשמעות הדברים ברורה".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום הרצל יוסף
  טוביה סער (ארכיון)
  צילום הרצל יוסף
  מומלצים