שתף קטע נבחר

בכנסת: דיון בפירסום קונדומים על אוטובוסים

קמפיין בשם "עם קונדום לי זה לא יקרה", נפסל על ידי חברת האוטובוסים "דן", בטענה כי הצגתו תפגע בלקוחותיה. ועדת הכלכלה של הכנסת קראה היום לחברה לדון בכך מחדש עם הוועד למלחמה באיידס

ועדת הכלכלה של הכנסת דרשה היום (ד') מחברת "דן" להתכנס יחד עם אנשי הוועד למלחמה באיידס, כדי להגיע להסכם פשרה שיאפשר את פרסומו של קמפיין חדש של הוועד לעידוד השימוש בקונדום בקרב הקהילה ההומוסקסואלית ובכלל.
כזכור, פסלה חברת דן שלטי אוטובוסים של הוועד למלחמה באיידס בטענה כי המודעה - "עם קונדום לי זה לא יקרה" - פוגעת ברגשות 800 אלף נוסעים ביום.
יוזם הדיון, ח"כ רומן ברונפמן ממרצ, טען כי לא יתכן שחברה המסובסדת בכספי המדינה תפעל ותקבל החלטות שרירותיות ומצנזרות ממניעים גזעניים ופוליטיים. ברונפמן דרש בדיון כי חברת דן תשנה את החלטתה ותאפשר לאלתר את הפרסום על גבי האוטובוסים. הוא אף הזהיר את מנכ"ל החברה כי הקהילה ההומו-לסבית בתל אביב תחרים את חברת דן.
מנכ"ל הוועדה למלחמה באיידס, רבקה רוזנטל, טענה כי סירובה של חברת דן מהווה פגיעה קשה בשוויון ובחופש הביטוי וכן כניעה ללחצים של גורמים חיצוניים ודעות קדומות.
מנכ"ל דן, יהודה בראון, טען מנגד בדיון כי דן היא חברה פרטית שמסיעה אלפי אנשים ביום. "מצאנו שהמודעה פוגעת ברגשות הציבור הנוסעים ולכן הוחלט לא לאפשר את הפרסום", הבהיר. לבסוף נקבע כי הצדדים יפגשו בשבוע הקרוב על מנת לגבש דרך מוסכמת שתביא לפרסום הקמפיין.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פוגע בציבור? הקמפיין
ברונפמן. הזהיר מחרם
מומלצים