שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  משרד התקשורת: מחירי ה-SMS יופחתו
  על פי התיקון המוצע ברישיון, התשלום עבור העברת SMS בין חברות סלולריות יהיה גבוה עד פי שניים מהתשלום עבור העברת SMS בתוך הרשת של המפעיל הסלולרי

  מנכ"ל משרד התקשורת, אורי אולניק, פנה היום (ד') למנהלי החברות הסלולריות סלקום, פלאפון, פרטנר ומירס, והודיע להם כי המשרד שוקל לתקן את רשיונם הכללי באופן שמסדיר את תעריפי הודעות ה-SMS בין החברות.
  "מטרת התיקון היא לשנות בהדרגה את מבנה התעריפים הנוהג היום, לפיו התשלום עבור שליחת הודעת SMS אשר יעדה ברשת של בעל רשיון אחר, גבוה באופן ניכר מהתשלום עבור שליחת הודעת SMS בתוך הרשת של בעל הרשיון, וזאת ללא הצדקה כלכלית, הנדסית וצרכנית", כתב אולניק.
  על פי התיקון המוצע, החל מה-1 בספטמבר, 2003 ועד ה-28 בפברואר, 2005, יהיה התשלום עבור העברת SMS בין חברות סלולריות גבוה פי שניים מהתשלום עבור העברת SMS בתוך הרשת של המפעיל הסלולרי. החל מה-1 במרץ, 2003, התשלום להעברת מסר בין מפעילים סלולריים לא יעלה על פי אחד וחצי מעלות משלוח הודעה בתוך הרשת הסלולרית. חברות הסלולר מתבקשות להתייחס לנוסח התיקון, עד ליום 31 ביולי 2003.

  תרעומת ציבורית

  התעריפים הגבוהים שגובות חברות הסלולר עבור הודעות SMS עוררו תרעומת רבה בציבור בשנתיים האחרונות.
  בקשה לאישור תביעה ייצוגית בסך 90 מיליון שקל אף הוגשה בחודש אפריל נגד חברות הסלולר סלקום, פרטנר ופלאפון. התובעים טוענים, כי החברות מנצלות את כוחן המונופוליסטי וגובות 54 אגורות בגין כל SMS נכנס לרשת שלהן, תוך הפרת חובותיהן שלא לגבות מחיר בלתי הוגן.
  לדברי התובעים, המחיר הסביר, אם בכלל, עבור הודעת SMS נכנסת בשום פנים ואופן לא צריך שיעלה על 10 אגורות. לטענת התובעים, כיום משלם מנוי השולח SMS למנוי ברשת אחרת 73 אגורות. מתוך סך זה 54 אגורות מועברות לרשת בה מנוי הנמען של הודעת ה-SMS. התובעים מעריכים כי מספר הודעות הטקסט הנשלחות מידי חודש מוערך בלמעלה מ-100 מיליון והסכומים הנגבים נאמדים בעשרות מיליוני שקלים לחודש.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים