שתף קטע נבחר

שרון: אף אחד לא היה עומד בדרישות שמציבים למתגיירים

ראש הממשלה תקף את היחס של משרד הדתות למבקשים להתגייר. שרת הקליטה הציגה נתונים לפיהם יוצאי חבר העמים מעדיפים להגר לגרמניה מאשר לעלות ארצה

ראש הממשלה, אריאל שרון תקף הבוקר (יום א') בישיבת הממשלה את הקשיים שמערימים משרד הדתות והממסד הרבני על עולים המעונינים להתגייר. לדבריו, "לא צריך לבוא אליהם בתביעות שאף אחד מאתנו לא היה עומד בהן, כמו למשל דרישה לבקר במקומות קדושים".
שר השיכון, אפי איתם (מפד"ל) אמר, כי "יש גיור כהלכה ואין שום סיבה לשנות זאת. אני בטוח שאף אחד לא מתנגד לכך". אך שר הפנים, אברהם פורז השיב לו: "אני דווקא מתנגד".
שר המשפטים ,יוסף לפיד, העיר בהתייחסו למחלוקת בין פורז לאיתם: "אנו דורשים מיהודי ארה"ב שיתמכו בנו אך מצד שני מסרבים להכיר ברבנים שלהם". בדבריו התייחס לרבנים הרפורמים.
העימות פרץ על רקע סקירה שהציגה שרת העליה והקליטה, ציפי לבני, בנושא. לדבריה, "בשנת 2002 בחרו 18 אלף יהודים ממדינות חבר העמים להגר לגרמניה, בעוד שרק 17 אלף עלו לישראל". בנוסף ציינה לבני, שבשנה שעברה עלו לישראל כ-35 אלף עולים בעוד שהשנה הגיע מספרם עד כה לפחות מ-11 אלף. השר אביגדור ליברמן אמר בתגובה, כי "הכל מתחיל ונגמר ביחס שנותנים לעולים".

התייחסות לגיור מעוררת תגובה

סגן שר הדתות, יצחק לוי (מפד"ל) אמר בתגובה לדברי שרון כי "ראש הממשלה מטיל האשמות שווא. הגיור מנוהל על פי פסקי הרבנות הראשית לישראל, ולמשרד הדתות אין אמירה כלפי העניינים ההלכתיים וגם לגבי הדרישות של בתי הדין מהמתגיירים".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
שרון בישיבת הממשלה. אף אחד לא היה עומד בדרישות שמציגים למתגיירים
צילום: רויטרס
צילום: עמית שאבי
פורז. מתנגד להליכי הגיור
צילום: עמית שאבי
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
איתם. תומך בגיור כהלכה
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים