שתף קטע נבחר

ראש עיריית י-ם נעדר מטקס האזכרה לחוזה המדינה

אורי לופוליאנסקי לא הופיע לטקס, שנערך במעמד נשיא המדינה, ראש הממשלה ויו"ר הכנסת. דוברו: "הוא היה בחופשה, ולא התבקש לשלוח נציג". יו"ר ועדת החינוך בכנסת: "ציון כבר לא מכירה כנראה באבי הציונות"

היום (א') התקיים בירושלים טקס האזכרה המסורתי לזכרו של חוזה המדינה, בנימין זאב הרצל, במעמד נשיא המדינה, ראש הממשלה ויו"ר הכנסת. בלט בהעדרו ראש עיריית ירושלים, אורי לופוליאנסקי. באופן מסורתי, עיריית ירושלים מיוצגת בטקס, וזר מטעמה מונח על קברו של חוזה המדינה.
דוברו של לופוליאנסקי מסר בתגובה כי ראש העירייה נמצא בחופשה. ואולם הסבר זה לא משכנע את המבקרים, שתהו מדוע לא נשלח לטקס נציג מטעמו של ראש העיר. על-כך השיב הדובר: "לא התבקשנו לעשות זאת".
יו"ר ועדת החינוך של הכנסת, ח"כ אילן שלגי (שינוי), תקף בחריפות את עיריית ירושלים, על שבניגוד לשנים קודמות, לא שלחה נציג רשמי לטקס. "לראשונה לא הונח על הקבר זר מטעם עיריית ירושלים", אמר שלגי. "ככל הנראה, ציון אינה מכירה עוד באבי הציונות", הוסיף.
ח"כ רוני בריזון (שינוי) אמר: "לופוליאנסקי התגלה כמי שבז בגלוי לערכי הציונות ומזלזל בסמלי המדינה. כדאי להזכיר לו, כשם שאנו מזכירים לאבו מאזן, כי ירושלים היא חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דן פורגס
היה בחופשה. לופוליאנסקי
צילום: דן פורגס
מומלצים