שתף קטע נבחר

ירושלים: "חברת מועצה לא תלבש גופיה"

חברת מועצת עיריית ירושלים רלי בן דוד ממרצ הגיעה לישיבה כשגופיה אופנתית לעורה ועוררה מהומה. חבר מועצה מיהדות התורה אברהם פיינר: "אין לי בעיה שתופיע כך - בחוף הים". פיינר דורש להנהיג קוד לבוש

האם יש לחייב נשים במועצת עיריית ירושלים ל"קוד לבוש" מחייב? השאלה הזו עלתה לאחר שלישיבת המועצה האחרונה ביום חמישי הגיעה חברת המועצה רלי בן-דוד ממרצ לבושה בגופיה דקיקה. חבר סיעת יהדות התורה, אברהם פיינר, קרא לעברה קריאות גנאי בשל הלבוש החושפני.
לדברי פיינר, "גברת רלי בן דוד הגיעה לישיבת המועצה בגופיה פרובוקטיבית ביותר, חשופה. אין לי בעיה שתופיע כך בחוף הים, אבל ממועצת העיר אין לי אפשרות להדיר את רגלי... מקומם מאוד שהגברת הנכבדה נאמה נגד החרדים וטענה שהם עושים פרובוקציה בכביש בר-אילן. גם הפרלמנט הבריטי לא היה סובל לבוש שכזה. מייד הצעתי לה את מעילי כדי לכסות את מערומיה".
חבר סיעת יהדות התורה פיינר מתכוון להעלות בהנהלת העיר הצעת החלטה שתקבע את קוד הלבוש שיחול על חברי המועצה.
חברת המועצה בן-דוד זעמה על הביקורת. "מדוע לא סיפר שהתנצל בפניי? מדוע לא טרח לציין, כי הבטיח להתנצל בישיבת המועצה הבאה? בכל מקרה ראש העיר כבר התנצל בשמו. לגבי קוד הלבוש, מי קובע שגופיה זה לבוש לא נאה? ואם יהיה קוד לבוש, אולי ארצה לראות את אורי לופוליאנסקי בג'ינס. בינתיים אני לובשת את כל מה שיש לי בארון. לרוב אני מגיעה לישיבות המועצה עם בגד עליון נוסף, כי נורא קר מהמזגן".
ראש עיריית ירושלים, אורי לופוליאנסקי, הבהיר כי הוא מתנגד להצעת חבר המועצה פיינר להפעל קוד לבוש בישיבות המועצה ומאמין, כמו בנושאים אחרים, שניתן יהיה להגיע להבנה והדברות. לופוליאנסקי יזום שיחת פיוס בין פיינר לבן דוד.
ואילו ח"כ רוני בריזון משינוי אמר הבוקר בעקבות הפרשה כי "התנהגותם של לופוליאנסקי ופיינר היא צעד נוסף לכיוון האיראניזציה של ירושלים". לדבריו, "החילונים הטיפשים תושבי ירושלים, שבחרו בחבורה זו, מתחילים להבין עכשיו כיצד העיר שלהם מתחרדת והופכת לטהראן".
זו איננה הסערה הראשונה במועצה: לפני שנים אחדות ביקשה חברת מועצה לשעבר ענת הופמן (מרצ) להניק את תינוקה באולם ישיבות של מועצת העיר, זאת כדי לא להיעדר משרשרת של הצבעות. חברי המועצה החרדים הקימו קול צעקה, אך הופמן המשיכה בשלה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חברת המועצה רלי בן דוד: "שראש העיר יגיע בג'ינס"
חבר המועצה אברהם פיינר: "גם הפרלמנט הבריטי לא היה סובל גופיה"
מומלצים