שתף קטע נבחר

עימות בעבודה: "רשימה בלי ברק לא תעבור"

ב-ynet פורסם לראשונה על צירופו הצפוי של ראש הממשלה לשעבר ללשכת העבודה. בינתיים סוערות הרוחות. תומכי ברק מגייסים תומכים עבורו. בכירים אחרים, לעומתם: "לפני שיצטרף, הוא יצטרך לספק הסברים והתנצלויות". ח"כ בורג אף אמר בשיחות סגורות: צירוף ברק יעזור לי לקבל כל מיני החלטות

גובר המתח בקרב בכירי מפלגת העבודה לקראת ישיבת לשכת העבודה ביום חמישי. בישיבה צפויים מזכ"ל העבודה, ח"כ אופיר פינס ויו"ר העבודה, ח"כ שמעון פרס, להציג לאישור חברי הלשכה רשימה של 18 חברים חדשים שיצורפו למוסד זה. ביום שישי נחשף ב-ynet כי אחד המצטרפים הוא ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק.
אולם מאז נודע כי יו"ר המפלגה, ח"כ שמעון פרס, מתנגד לפי שעה לצירופו של ברק ללשכה. על פי הכללים, חייבת רשימת המועמדים להיות מקובלת גם על המזכ"ל וגם על היו"ר, וכרגע, נראה כי פרס מטיל וטו על שמו של ראש הממשלה לשעבר. בכירים בעבודה וכן חברי לשכה בכירים אמרו היום בתגובה כי "רשימה שבה לא יופיע ברק לא תעבור בכלל".
חברי כנסת המקורבים לברק, בהם דני יתום ואלי בן מנחם, וכן חברי לשכה, אמרו כי בכוונתם "לגייס חברי לשכה", על מנת להפעיל לחץ ולהביא לצירופו של ברק לרשימת השמות. מלשכתו של ח"כ פרס סירבו להגיב על הדברים. במקביל, בכירים אחרים בעבודה, ביניהם מתן וילנאי ואברהם בורג, אמרו בשיחות סגורות כי "לפני שיצטרף ברק ללשכה, הוא יצטרך לספק הסברים והתנצלויות". בורג אף אמר כי אם הוא רוצה להיות - אין בעיה. אבל הוא צריך לעמוד על הבמה ולאמר: חטאתי, פשעתי, עשיתי טעויות, אני רוצה שתסלחו לי". בנוסף, אמר בורג לבכיר בעבודה: "אתם רוצים את ברק, אין בעייה - זה יעזור לי לקבל כל מיני החלטות".
ח"כ וילנאי אמר ל-ynet כי "ברק כראש ממשלה לשעבר אינו פסול מלהיות חבר לשכה, אך זה ידרוש עוד דיווחים והסברים. לא ייתכן שאדם קם ובורח, ולכן הוא יצטרך לספק את ההסברים האלה".
בתוך כך, אף בכיר במפלגת העבודה לא מוכן לקחת אחריות על צירוף שמו של ברק לרשימת החברים החדשים ללשכה. מחד, טוען ח"כ אופיר פינס כי ברק היה זה שביקש להצטרף, בעוד שמקורבי ראש הממשלה לשעבר אומרים כי המזכ"ל היה זה שהציע לראש הממשלה לשעבר להצטרף ללשכה.

גם גאון וגביש במצטרפים

בנוסף, נודע ל-ynet כי יו"ר העבודה, ח"כ שמעון פרס, צפוי לבקש ביום חמישי לצרף למזכירות הלשכה גם את אנשי העסקים בני גאון ומשה גביש, וכן את עו"ד שולי אשבול. הפרסום גרר תגובות קשות מצד חברי לשכה, אשר אמרו ל-ynet כי "הוועדות המסדרות חלפו מהעולם". גם יורם מרציאנו, שנבחר במקום הראשון בבחירות ללשכה ונחשב לאחד האישים היותר מקורבים לשמעון פרס, אמר כי "אני יוצא בעניין הזה נגד פרס. אני מתכוון לפעול בשיא כוחי לבחירות חשאיות, ולהעמיד את מועמדותי".
נציגת פורום הדור הבא, האדריכלית אורנה אנג'ל, אמרה כי "בתנועות פוליטיות דמוקרטיות יש לבצע בחירות חשאיות בלשכה, והמנצחים בקלפי ייתמנו. הוא לא יחזיר את הוועדות המסדרות למפלגה הזאת. הוא אומנם בזה, אבל העבודה כבר לא מה שהיתה פעם".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק. המקורבים מגייסים חברי לשכה
צילום: רויטרס
צילום: ערוץ 1
פרס. מתנגד?
צילום: ערוץ 1
מומלצים