שתף קטע נבחר

בליכוד "ציפצפו" על שרון: הדיון על הגדר נדחה

אנשי הסיעה החברים בוועדת הכספים סרבו לתמוך בדרישתו של שרון לאשר בוועדה העברת 745 מיליון שקלים להמשך בניית גדר ההפרדה. הם דורשים ששרון ומופז יספקו להם מידע נוסף על תוואי הגדר

חברי סיעת הליכוד שוב מצפצפים על ראש הממשלה. ההצבעה שתוכננה להיום (ג') בוועדת הכספים על הקצאת 745 מיליון שקלים לבניית חלק מגדר ההפרדה, נדחתה למועד אחר בשל התנגדות של ח"כים מהליכוד לתוכנית.
אתמול, בישיבת סיעת הליכוד לקראת הדיון בוועדת הכספים, דרשו ראש הממשלה אריאל שרון ושר הביטחון שאול מופז מחברי הליכוד לאשר את ההעברה התקציבית הדרושה להמשך בניית הגדר. אולם למרות בקשתם של השניים, כאשר עלה הנושא היום על שולחנה של ועדת הכספים, הודיעו אנשי הליכוד החברים בוועדה שהם אינם תומכים בהצעה ולא יתנו קולם להעברתה. בין המתנגדים חברי הכנסת מהליכוד איוב קרא, רוחמה אברהם, אלי אפללו ודניאל בן לולו, וחברים אחרים מסיעות הימין בקואליציה.
אנשי הליכוד דורשים שראש הממשלה ושר הביטחון יופיעו בפני הוועדה ויסבירו לחברים את תוואי הגדר. רוחמה אברהם: "לא יתכן שאצביע בהצבעה כל כך גורלית ובדיון כל כך קצר וללא נתונים מספקים".
כאשר הבין יו"ר הוועדה, ח"כ אברהם הירשזון, שאין לו את הרוב הדרוש כדי להעביר את ההחלטה, הוא הורה על הפסקת הישיבה ודחיית ההצבעה בנושא למועד אחר.
למשמע ההחלטה נזעק יו"ר הקואליציה גדעון סער והחל בסדרת דיונים על מנת לשכנע את חברי הכנסת הסוררים לחזור בהם.
חברי האופוזיציה בוועדה הגיבו בחריפות. ח"כ איתן כבל (עבודה) טוען כי הח"כים מסיעות הימין מתנהגים בחוסר אחריות כלפי התושבים שאותם הם אמורים לייצג: "זוהי אידיאולוגיה קיצונית במחיר של הרג אזרחים חפים מפשע. החלטתם של חברי הליכוד היא הפקרת חיי אדם במודע". משה גפני (יהדות התורה), אמר: "האירועים בסיעת הליכוד הם התחלת התפוררות הקואליציה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מתוך אתר הכנסת
עומדת בסירובה. ח"כ אברהם.
צילום: מתוך אתר הכנסת
אתר הכנסת
תחילת התפוררות הקואליציה. ח"כ גפני
אתר הכנסת
מומלצים