שתף קטע נבחר

החיפושים אחר החייל הנעדר הורחבו לכל רחבי הארץ

במשטרה הקימו חדר פיקוד מרכזי לטיפול בהיעלמותו של אולג שייחט מנצרת עילית, הנעדר מאז יום שני. קצינים בכירים אמרו כי "גובר החשש שהוא נחטף או נרצח". משפחתו: הוא לא היה נעלם "סתם כך"

המשטרה החליטה להרחיב את החיפושים אחר החייל הנעדר אולג שייחט, לכל רחבי הארץ. כך הודיע היום (ה') המפכ"ל, שלמה אהרונישקי. לדבריו, "הקמנו חדר פיקוד אחד שמרכז את כל האינפורמציה בנוגע להיעדרותו". הוא הוסיף כי "יש הרבה מאוד פניות אלינו בעניין".
הבוקר חידשו מאות שוטרים, חיילים ומתנדבים את החיפושים באזור הגליל התחתון אחר החייל מנצרת עלית, שנעדר כבר שלושה ימים. לכוחות הביטחון אין עדיין קצה חוט, ולא ידוע מה הסיבה להיעדרותו של שייחט, אולם מקורות בכירים במשטרה אמרו כי גובר החשש ששייחט נחטף או נרצח.
אהרונישקי הוסיף כי "הפעילות היא בתחום המבצעי, חיפושים בציר הנסיעה האפשרי ובמקומות נוספים. אנו פועלים גם בתחום המודיעיני, באמצעות ידיעות מודיעיניות וחקירה מורכבת של הרבה מאוד פרטים".
לדבריו, "בינתיים אנחנו בוחנים את כל המהלכים, מהרגע שהוא יצא מהבסיס. אין לנו קצה חוט. לא הייתי רוצה לפרט אבל יש תרחישים לכל הכיוונים. אין לנו שום דבר שיכול להצביע בבירור על מה שקרה".

"הנושא המרכזי"

המשטרה מחפשת חייל בסדיר או במילואים שהסיע בטרמפ את החייל ביום שני מצומת עמיעד לכיוון צומת בית רימון. אמש אמר סגן מפקד המחוז הצפוני במשטרה, תת ניצב יהודה סולומון, בתום הערכת מצב, כי החיפוש אחרי החייל הנעדר הופך לנושא המרכזי על סדר יומה של המשטרה בצפון. סלומון אמר ל-ynet כי "יש חשש כבד מאוד לחייו של החייל".
החשש לחייו של שייחט מסתמך על כך שבני משפחתו, חבריו ומפקדיו של שייחט בצבא סיפרו שהיה חייל יציב ואחראי, "ילד טוב" - שלא היה נעלם "סתם כך". גורמים בצה"ל אומרים כי על סמך כל הידוע לחוקרים, החייל אינו בעל רקע בעייתי, אין לו נטיות אובדניות, ולא היו לו בעיות מיוחדות בשירות הצבאי או בבית.
מקורות בכירים במשטרה אמרו אמש כי החיפושים מתמקדים בכפרים ערביים בגליל התחתון. גם יחידות המשא ומתן הועמדו בכוננות, למקרה שמדובר בחטיפה. עם זאת, מדגישים מקורות צבאיים כי אין עדיין גם כל ראיה ממשית לכך ששייחט נחטף. לדברי המקורות, עד כה לא התקבלה כל הודעה על חטיפה, דרישת כופר או כל מידע מודיעיני אודות חטיפה. גם במהלך הסריקות לא מצאו השוטרים כל פריט או סימן שעשוי לרמוז על אפשרות של חטיפה.

ירד מהאוטובוס - ונעלם

הוריו של שייחט התייצבו במשטרת נצרת שלשום בשעה 17:00 והתלוננו שבנם נעדר. ההורים סיפרו לשוטרים כי בנם יצא מבסיסו בצפון ביום שני, והיה אמור להגיע לבית הוריו בנצרת עילית. בדרך הוא שוחח עם הוריו בטלפון, והשאיר לחבר שלו הודעת SMS בטלפון הנייד. שחייט ירד מהאוטובוס בצומת עמיעד בצפון, ומאז נעלמו עקבותיו.
אחיו של הנעדר, אדם שייחט, סיפר: "זה חוסר אונים מוחלט. אין לנו שום מושג ושום כיוון. אנחנו כל הזמן בתיאום עם המשטרה. אנחנו אוהבים אותו מאוד ומתגעגעים אליו ורוצים שיחזור. אין לו ממה לפחד וכולנו מחכים לו". ההורים אולגה ואינסים שייחט עלו לפני שמונה שנים לארץ.

בהכנת הידיעה השתתפו ישראל מושקוביץ וכתב ynet
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רפרודוקציה
אולג שייחט. אין קצה חוט
צילום: רפרודוקציה
מאות שוטרים משתתפים בחיפושים (ארכיון)
מומלצים