שתף קטע נבחר

הפרקליטות: גלעד שרון סירב להעביר מסמכים

מדובר במסמכים הקשורים בחקירת פרשת סיריל קרן. הפרקליטות טוענת כי בנו של ראש הממשלה מנסה להתחמק מהעברת המסמכים הנוגעים לפרשה

פרקליטות מחוז תל-אביב פנתה הבוקר (יום ב') לבית משפט השלום בת"א בבקשה לקבוע דיון דחוף בצו שהוציא בית המשפט לגלעד שרון, בנו של ראש הממשלה, לפיו עליו להמציא למשטרה מסמכים הקשורים בפרשת סיריל קרן.
לאחר מתן צו בית המשפט ניתנה לגלעד שרון ארכה עד ה-22 ביולי, אך הוא ביקש לקבוע מועד חדש - לאחר ה-27 בחודש. בפרקליטות טוענים כי מבירור שערכו במזכירות בית משפט השלום התברר כי בשל פגרת בתי המשפט לא נקבע מועד לדיון בנושא, דבר שלטענתם עלול לעכב ולהכשיל את החקירה. עוד נטען כי גלעד שרון ביקש לבטל את הצו המורה לו להמציא את המסמכים וזאת מבלי לציין אילו מהמסמכים לדעתו עלולים להפלילו, דבר שאמור להוות תנאי בסיס לעצם הדיון בבקשתו.
מבקשת הפרקליטות עולה כי במהלך חקירותיו במשטרה טען גלעד שרון כי הוא אינו מתכוון להשיב על שאלות החוקרים, כיוון שהחקירה מכוונת כלפי אביו ואחיו. כמו כן טען כי אין מטרת החקירה להביא לגילוי האמת. טענות אלה, טוענים בפרקליטות, לא מתיישבות עם עמדתו לבטל את הצו שהוצא נגדו.
בפרקליטות טוענים כי גלעד שרון לא טען בחקירתו כי הוא שומר על זכותו לחיסיון מפני הפללה עצמית והמניע לסירובו לשתף פעולה, על-פי דבריו שלו, היה חוסר רצון להפליל אחרים.
עו"ד מיכה פטמן, פרקליטו של גלעד שרון, מסר בתגובה ל-ynet: "לגבי המועד של הדיון: כאשר פנינו לבית המשפט, ביקשנו כל מועד על-פי יומן בית המשפט, ונהיה מוכנים לכל מועד. מעבר לכך, גלעד שרון פעל, פועל ויפעל על-פי פסיקת בית המשפט, ואם בית המשפט יקבע שעלינו למסור את המסמכים, נמסור אותם. מדובר בשאלה משפטית עקרונית, האם עלינו למסור את המסמכים ולא בתוכנם".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
גלעד שרון. מה עם המסמכים?
צילום: שאול גולן
מומלצים