שתף קטע נבחר

חברי הכנסת פגשו סרסור והסמיקו

חברי הכנסת פגשו היום בסרסור המפעיל מכון ליווי ובו שש יצאניות. עלילות הסרסור התל-אביבי העלו סומק בלחייהם של הפוליטיקאים הדרוכים; הערב צפוי לעבור במליאה חוק שיחמיר את הענישה בעבירות סחר בבני אדם

חברי הכנסת נפגשו הבוקר (ום ג') עם דמות חריגה בנוף הפוליטי, סרסור המחזיק במכון ליווי בו עובדות שש יצאניות. ועדת החקירה הפרלמנטרית לסחר בנשים בראשות ח"כ זהבה גלאון זימנה את דודי (שם בדוי), כדי ללמוד על הנעשה במקום שבבעלותו. דודי, המפעיל כבר שמונה שנים את מכון הליווי שלו, העלה סומק בלחייהם של חברי הוועדה כשסיפק פרטים עסיסיים אודות ידוענים המגיעים למכון. "לחלק מהלקוחות יש דרישות שלא היו מביישות סרט כחול", אמר.
מדבריו עלה כי חייו של סרסור ישראלי אינם פשוטים כלל. הוא אומנם גובה 200 שקלים מכל לקוח בעבור 40 דקות של פורקן מיני, אולם הוצאותיו גבוהות. לטענתו, הוצאות הפעלת מכון ליווי נאמדות בכארבעים אלף שקלים בחודש בגין שכר דירה והוצאות פרסום בעיתונים. "מדוע מודעת רכב עולה 180 שקל ואילו מודעת מין עולה 600?" הקשה. הוא ציין עוד כי הלקוחות אינם חוששים ממחלות מין. "לרוב אין את המודעות לכך שנערת ליווי חולת איידס - גרועה יותר מפיגוע המוני", הדגיש.
מאוחר יותר דיווח סגן השר לביטחון פנים, יעקב אדרי, במליאת הכנסת כי בשנה שעברה גורשו מישראל 239 נשים שעסקו בזנות, רובן גורשו למדינות מזרח אירופה ומקצתן לברזיל ולתאילנד. בתחילת השנה הנוכחית קפץ מספרן של היצאניות שגורשו: בחודשים ינואר ופברואר גורשו מישראל 250 נשים שעסקו בזנות.
היום תובא להצבעה סופית במליאת הכנסת הצעת החוק למניעת סחר נשים הכוללת ארבעה סעיפים עיקריים: עונשי מינימום למי שיורשע בעבירת סחר בבני אדם. העונש המרבי יהיה 16 שנות מאסר והעונש המינימלי לא ירד מארבע שנות מאסר; המדינה תגיש סיוע משפטי לקורבנות עבירות הסחר; הרחבת סמכות השיפוט כך שגם אם יקבע, כי הסחר התבצע במדינה זרה, ניתן יהיה לשפוט את החשוד בישראל; לא יתקיים משפט פתוח לקהל כאשר קורבן הסחר, במקרים רבים - נערת הליווי, תיקרא להעיד.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
מתחילת השנה גורשו 250 יצאניות מישראל (צילום ארכיון)
צילום: זום 77
"יש דרישות שלא היו מביישות סרט כחול" (צילום ארכיון)
מומלצים