שתף קטע נבחר

גילוי: סטאלין תיכנן את "חיסול" השחקן ג'ון ווין

היסטוריון בריטי חושף כי העריץ הסובייטי תיכנן לחסל את כוכב המערבונים הפופולרי במהלך מלחמת העולם השניה - משום שחשש שהוא מסב נזק כ"סמל תעמולה מערבי" משמעותי. המזימה נכשלה

"מנהיג ברית המועצות לשעבר, יוזף סטאלין, תיכנן מזימה להתנקש בכוכב המערבונים האמריקני ג'ון ווין במהלך מלחמת העולם השניה" - כך טוען היום (ה') היסטוריון בריטי.
החוקר וההיסטוריון מייקל מאן, שחיבר ספר על הפרשה שאמור להתפרסם בקרוב, סיפר לצהובון הבריטי "סאן" כי ווין, דמות הוליוודית אגדית, היוותה לדעת סטאלין "סמל תעמולתי אדיר מול הסובייטים". מאן מוסיף ומדגיש: "ג'ון ווין היה מכשיר צנוע הרבה יותר מהפצצה האטומית - אבל סטאלין סבר שהוא לא פחות מסוכן לשאיפותיו".
המזימה נרקמה בחשאי: שני גולים אוקראינים, שהתגוררו בארצות הברית, קיבלו במהלך 1943 חוזה התנקשות על ראשו של "הדוכס", כפי שכונה ווין. הם הצליחו לפרוץ לחדר ההלבשה שלו באולפני "וורנר בראדרס" בהוליווד - אולם שם המתינו להם אנשי ה-FBI, שקיבלו מראש מידע על ניסיון ההתנקשות.
בחקירה נשברו שני האוקראינים והודו כי פעלו מטעם סטאלין. הכוכב הנזעם ווין דרש, על פי מאן, "לשלוח את שניהם למוסקבה בארונות עץ". אנשי ה-FBI מנעו זאת.
"גזר דין המוות" על ראשו של ג'ון ווין הוסר עם מותו של סטאלין ב-1953. כשהחליף אותו ניקיטה חרושצ'וב, הורה לארגון הקג"ב להפסיק את כל התיכנונים בעניין. ג'ון ווין, ככלות הכל, היה הכוכב החביב עליו...

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סטאלין. לחסל את הדוכס
צילום: פוסטר הסרט
ווין. תשלחו אותם למוסקבה בארונות
צילום: פוסטר הסרט
מומלצים