שתף קטע נבחר

אולמרט הציע לאמהות: לכו לעבוד בניקיון

הבוקר קיבלו האמהות החד הוריות הצעה חדשה-ישנה, הפעם מהשר אהוד אולמרט. "נסדר לכן תעסוקה במשק בית", הציע השר ודחה הצעות פשרה שהעלו האימהות. "זה מעליב, רוצים שנשאר סתומות, העבדים של המדינה", קובלת האם אילנה אזולאי. אולמרט: לא הצעתי עבודות ניקיון

מאבקן של האמהות החד-הורית נקלע למבוי סתום. פגישה שהתקיימה הבוקר (יום ה') בין מנהיגות המאבק לשר התמ"ת אהוד אולמרט - הסתיימה ללא תוצאות. השר אולמרט הציע לאמהות - שוב - תעסוקה במשק בית.
בפגישה דחה אולמרט, לדברי האמהות, את דרישתן לבטל את הקיצוץ בקצבאות הבטחת ההכנסה שהן מקבלות. הוא אף דחה הצעת פשרה שהעלו, לפרוס את הקיצוץ על פני שלוש שנים ולסייע בתשלום עבור מעונות יום לילדיהן.
"לא נשארו לממשלה שפנים לשלוף מהכובע", אמרה ל-ynet האם אילנה אזולאי, שעשתה את הדרך מערד לירושלים עם בנה הנכה. אזולאי התאכזבה עמוקות מהצעותיו של אולמרט לאמהות. השר הציע להן תעסוקה בענפי התיירות, המלונאות ומשק הבית, הידועות כעבודות הגשה, תחזוקה וניקיון בעיקרן. השר הבהיר כי אם יעתרו, יוכל לפעול לשילובן בענפים הבלתי-נחשקים כבר החל מחודש אוגוסט הקרוב.
"אותי באופן אישי זה מעליב", מודה אזולאי, "אבל אלה העבודות שיש במשק ואני אכבד כל עבודה. הרי מי שתצא ללימודים כדי למצוא עבודה טובה יותר, תפסיד את כל הזכאויות ולכן נתחיל מעבודות שכאלה, כי זה המצב כרגע ואין מה לעשות. לא היה עלבון בפגישה, אבל גם לא יצאנו אופטימיות. לא הציעו לנו פתרון כלכלי ולא ראינו תכנית שתיצור מקומות עבודה חדשים. לא נוותר ונאבק עד הסוף".
בהמשך הפגישה נדונה הצעת אומרט לבטל לחלוטין את הקיצבה לאמהות חד-הוריות, שילמדו באקדמיה. ההטבות לחד-הוריות שישלימו לימודים תיכוניים, לא יבוטלו לפי שעה. לדברי אזולאי, "הם רוצים שנישאר סתומות, שלא נהיה אקדמאיות, שנשאר העבדים של המדינה".
אזולאי מספרת, כי בימים האחרונים היו מי שפעלו כדי לדכא את המאבק בדרכים מקוריות: לאזולאי ולויקי כנפו הועברו מספר הצעות עבודה מעניינות בתנאים מצויינים, שכללו הסעות מסודרות מביתן ותנאי שכר משופרים. אזולאי, לפי שעה, מתכוונת לסרב ולהמשיך במחאה מתוך המאהל. "מציעים לנו עבודות, כדי שנעזוב את המאהל אבל לא בשביל זה באנו לכאן. לא נפסיק את המאבק, אנחנו פה עד הסוף".
מלשכת השר אולמרט נמסר בתגובה כי לא הציע לאמהות דבר. לדבריו, מנכ"ל משרדו, רענן דינור, הציג בפני האמהות את מגוון ההצעות שגובשו בועדת המנכ"לים על דעת השר אולמרט והשרים נתניהו ואורלב. "השיחה התקיימה באווירה מאוד ידידותית ונינוחה. בשום שלב לא הוצעה שום הצעה בדבר עבודות נקיון – למרות שהשר אולמרט סבור כי עבודות כאלה, בתנאי שכר מכובדים, הן ראויות", נמסר.

הכנסת תחליט: מתי יכנס קיצוץ הקצבה לתוקף

כעת ממתינות האמהות במאהל להחלטת הכנסת בעניינן. היום תתקיים הצבעה על ההצעה לדחות את יישום הגזירות הכלכליות לחודש אוקטובר, לאחר החגים. "אנחנו אופטימיות ומאמינות שימצא היום רוב בין חברי הכנסת שיאפשרו לנו לעבור את החגים בכבוד עם המשפחות שלנו".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודו בכר
אילנה אזולאי. "רוצים שנשאר העבדים של המדינה"
צילום: דודו בכר
צילום: חיים הורנשטיין
ויקי כנפו. "קיבלה הצעת עבודה חדשה"
צילום: חיים הורנשטיין
צילום: דן בלילטי
השר אהוד אולמרט. "הציע תעסוקה במשק בית"
צילום: דן בלילטי
מומלצים