שתף קטע נבחר

רמון תוקף שוב: שוחט מעכב הכספים לגילה

בסוף השבוע האשים שר האוצר את שר הפנים כי דבריו בישיבת לשכת ה"עבודה" היו מופקרים ובתגובה חזר רמון ותקף את שוחט: חייבים לדרוש ממנו הבטחות בכתב

העימות בין השרים רמון ושוחט, על רקע העברת הכספים לגילה, המשיך גם הבוקר (יום א'): שוחט תקף את רמון ואמר כי דבריו מופקרים ובתגובה שב והאשים רמון את שוחט כי הוא התנגד להעברת הכספים לגילה, במכתב ששיגר לוועדה לענייני ירושלים, ובישיבת הקבינט.
חילופי הדברים בין השניים החלו ביום חמישי בישיבת לשכת מפלגת ה"עבודה" בתל אביב. רמון טען כי האוצר התנגד להעברת 11 מיליון שקלים לשכונת גילה. הוא טען כי בשבוע שעבר שלח שוחט מכתב לועדת השרים לענייני ירושלים, בו הביע את התנגדותו להעברת הכספים לשכונת גילה, שנועדו לצורכי מיגון ויעוץ פסיכולוגי.
לדברי רמון גם בישיבת הקבינט ביום רביעי המשיך שוחט להתנגד להעברת הכספים, למרות הוראת ראש הממשלה להעביר את הכספים בהקדם. רמון מתח ביקורת חריפה על שוחט וכינה אותו 'בלתי אמין ומזיק לראש הממשלה'.

שוחט: "דברי רמון מופקרים"

במשרד האוצר האשימו כי רמון לא תקף את השר שוחט בלבד, אלא גם את ראש הממשלה ברק. "אלה דברים מופקרים, לרמון יש כנראה חשבונות אחרים ודבריו המופקרים הם חלק מהפעילות המופקרת הבלתי פוסקת שלו. התקציבים לא עוכבו, זה תלוי מתי הוגשה הבקשה התקציבית" אמר שוחט.

רמון: "חייבים לדרוש משוחט הבטחות בכתב"

רמון מתח ביקורת על שוחט גם בעניין הקצאות הכספים למגזר הערבי. "יש היום פחות כסף למשרד הפנים למגזר הערבי מאשר בשנת 99', זמן שלטון נתניהו".
רמון העביר ביקורת על מה שהוא מכנה "גביית המיסים המיותרת, והעודף של 14 מיליארד שקלים שהצטבר כתוצאה ממנה". לדברי רמון "צריך להחזיר אותם לציבור בצורה כלשהיא". הוא המליץ לכל הפונה לשר שוחט לקבל ממנו הבטחה בכתב. "אחרת הוא לא יעמוד בהטחתו", אמר רמון.
היום ייפגשו מנכ"ל משרד ראש הממשלה, יוסי קוצ'יק, שר הפנים, חיים רמון, ושרים נוספים, כדי לדון בהעברת הכספים לשכונת גילה. רמון הזהיר כי עם הכספים לא יועברו בהקדם, התקפותיו רק יחריפו.
יו"ר הקואליציה אופיר פינס פנה במכתב לשוחט ולרמון וביקש מהם להפסיק מיד את הוויכוח הפומבי שפרץ ביניהם בימים האחרונים. "חשוב שהוויכוחים ייעשו בדרך מכובדת תוך שמירה על כבודה של הממשלה ושריה", כתב פינס והוסיף: "הוויכוח החריף שפרץ ביניכם גורם לכולנו נזק רב ומיותר. אבקשכם לחדול לאלתר מניהול הוויכוח בדרך בה בחרתם".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נדב נויהויז
הרים להנחתה. שוחט
נדב נויהויז
צילום: שאול גולן
מכה שנית. רמון
צילום: שאול גולן
מומלצים