שתף קטע נבחר

המשטרה בודקת חשד נוסף נגד נתניהו

כך פורסם בחדשות ערוץ 2. בדיקת חשד נוסף זה היא הסיבה לעיכוב ההחלטה האם להגיש נגד נתניהו כתב אישום בפרשת עמדי. נתניהו "מגיב בביטול" על הדברים

המשטרה בודקת חשד נוסף נגד ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו. כך פורסם אתמול (יום ה') בחדשות ערוץ 2. עוד נמסר, בדיקתו של חשד זה, הקשור אף הוא לפרשת עמדי, היא הסיבה לעיכוב ההחלטה האם להגיש נגד נתניהו כתב אישום בפרשה. בתגובה על הדברים מסר פרקליטו של נתניהו, עו"ד דוד שמרון, כי ראש הממשלה לשעבר מתייחס בביטול לפרסומים על חשדות נוספים כביכול. "כל הכנסותיו של נתניהו נתקבלו ודווחו כחוק", הדגיש עו"ד שמרון.
נתניהו עצמו נשא אמש נאום פוליטי, לראשונה מאז הפסדו בבחירות. בדברים שנשא בעפרה, באירוע לציון 25 שנה להקמת היישוב, אמר נתניהו: "אנו עומדים מול ויכוח נוקב וגורלי על עתידה של המדינה. חשוב לזכור כי זהו ויכוח בין אחים, ואסור שתהיה מלחמת אחים. לעולם, ובשום תנאי, לא ירים יהודי יד על יהודי. המחלוקת בתוכנו צריכה להתנהל תוך כבוד הדדי". נתניהו לא התייחס לידיעות על שובו האפשרי לפוליטיקה. אתמול בבוקר פורסם, כי פרקליט מחוז ירושלים, משה לדור, נוטה שלא להגיש כתב אישום נגד נתניהו בפרשת אבנר עמדי והמתנות. בפרקליטות מחוז ירושלים הביעו חשש כי עדותו של עד המדינה, הקבלן אבנר עמדי, היא "בעייתית". לפיכך, העריך לדור, כי אין די ראיות כדי להבטיח הרשעה במשפט.
ממשרד המשפטים נמסר בתגובה, כי טרם התקבלו החלטות בתיק. דובר משרד המשפטים סירב להתייחס להמלצותיו של עו"ד לדור, באומרו כי המדובר בהחלטות פנימיות.
"בנימין נתניהו לא מופתע על ההחלטה לא להגיש נגדו כתב אישום, אבל הוא בהחלט שבע רצון" אומר מקורב לראש הממשלה לשעבר. לדבריו, "ביבי תמיד האמין בחפותו וחשב שהתיק ייסגר כי אין בו כלום. למרות שהחלטת הפרקליטות עוד לא פורסמה באופן רשמי, סביר להניח שהמשטרה לא תפעל בניגוד להמלצות פרקליט מחוז ירושלים, בגלל שהתיק לא יוכל לעמוד בפני בית המשפט".
נתניהו שוקל לחזור לפוליטיקה, אומרים מקורבים למשפחה, אבל ההתנפלות הקשה עליו, על רעייתו ועל ילדיו גורמת לו לנהוג בזהירות. "מצד אחד הוא רוצה לחזור ולהשפיע", אומרים ידידי משפחת נתניהו, "ומצד שני הוא עכשיו לא במרכז והשקט סביבו מפתה מאוד".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים