שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הפלסטינים זועמים על החלטת שרון שלא לקנות מהם גז
  בכיר המקורב לאבו מאזן מתח ביקורת על החלטתו של שרון, ש"מכשיל פעם נוספת בהחלטותיו ובמדיניותו את יצירתו של חלון הזדמנויות חדש לשני העמים"

   

  בכיר פלסטיני המקורב לראש הממשלה אבו מאזן, מתח הערב (ב') ביקורת קשה על החלטתו של ראש הממשלה אריאל שרון, להשאיר את הזיכיון לרכישת גז טבעי לישראל בידי חברת "מרחב", המתכננת לייבא גז טבעי ממצרים. זאת במקום להעביר את הזיכיון לחברת בריטיש גז, הקודחת גז בעזה.

   

  ראש הממשלה דחה היום, בתום דיון עם ראשי חברת חשמל את הצעתו של שר התשתיות, יוסף פריצקי, להעביר את הזיכיון לחברת בריטיש גז הפועלת מטעם הפלסטינים. שרון דרש מאנשי חברת חשמל לסיים את המו"מ בקרוב.

   

  הבכיר הפלסטיני הביע צער "על כך ששרון, משיקולים פוליטיים, נכנע ללחצי הימין והעדיף לוותר על מיזם משותף ישראלי-פלסטיני, שהיה עשוי לתרום ליצירתה של אווירה חדשה בין שני העמים".

   

  לדברי הבכיר, נושא אספקת הגז נסגר בין השר פריצקי לבין השרים הפלסטינים הרלוונטיים וסוכם כי הכספים שיגיעו לרשות כתוצאה מאספקת הגז יתנהלו בשקיפות ובניהולו הישיר של שר האוצר, סאלם פאיד.

   

  "בשעה שעל כל הצדדים לעשות מאמץ לשיפור האווירה, במיוחד בפרויקט כזה, שהיה עשוי לתרום לשיפור כלכלי ברשות ולביסוס הרגיעה, מעדיף שרון לעקוף את החלטת השר פריצקי ולקבל את הגז דרך גורם אחר", אמר הבכיר.

   

  לדבריו, אין כל ביטחון שהמצרים ייענו לבקשה הישראלית לספק גז, משיקולים גיאו-מדיניים. "פעם נוספת מכשיל שרון בהחלטותיו ובמדיניותו את יצירתו של חלון הזדמנויות חדש לשני העמים".

   


  פורסם לראשונה

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  "שיקולים פוליטיים". שרון
  צילום: איי פי
  צילום: רויטרס
  שר האוצר הפלסטיני סלאם פאיד
  צילום: רויטרס
  מומלצים