שתף קטע נבחר

אנשי פתח חמושים חסמו מינוי של אבו-מאזן

רה"מ הפלסטיני מינה לראש מנהלת הפקידים את סאחר בסיסו, אולם פלסטינים חמושים מנעו ממנו להיכנס ללשכתו, וערפאת הורה לקודמו להישאר בתפקיד

אנשי פתח חמושים מנעו היום (שבת) את כניסתו לתפקיד של יו"ר מנהלת הפקידים הפלסטינית החדש. יו"ר המנהלת סאחר בסיסו קיבל את המינוי בשבוע שעבר מראש הממשלה הפלסטיני אבו מאזן, לאחר שהמינוי אושר על ידי הממשלה הפלסטינית. 

 

אנשי הפתח החמושים הגיעו לבניין בו שוכנת המנהלת זמן קצר לפני שאמור היה בסיסו להיכנס לתפקידו. עשרות חמושים הקיפו את המבנה ומנעו בגופם את כניסתו. מנגד ניסו אנשי ביטחון  ושוטרים פלסטינים לפנות את החמושים, אולם לא עלה בידם לפנות את אבו-שריע, ולכן לפי שעה יש לרשות הפלסטינית שני יושבי ראש של מנהלת הפקידים, האחד מטעם אבו-מאזן, והשני מטעם ערפאת.

 

היו"ר היוצא, עבד אל עזיז אבו-שריע, אמר כי בשיחת טלפון שקיים עם יו"ר הרשות הפלסטינית הורה לו ערפאת להישאר בתפקיד. "הראיס גם אמר לי שמי שיבקש ממני להתפנות, אבקש ממנו הוראה בכתב חתומה על-ידי הראיס", הסביר אבו שריע את צעדו.

 

אבו-שריע הוסיף כי לא קיבל כל הוראה מאבו-מאזן לעזוב את תפקידו. "שמעתי על ההחלטה דרך התקשורת, וזוהי החלטה לא חוקית, כי העניין כולו בסמכות הראיס ערפאת", אמר.

 

מנהלת הפקידים אחראית על 70 אלף הפקידים ברשות הפלסטינית והדחתו של אבו שריע בידי אבו-מאזן והחלפתו במקורב לראש הממשלה היא חלק ממאבק הכוחות בין שני האישים, ערפאת ואבו מאזן.

 

מקורות ביטחוניים מסרו כי החמושים שהגיעו למקום אינם אנשי פתח, אלא בני משפחתו של אבו-שריע. בעזה אמרו היום כי העניין קרוב לפתרון, אולם בעקבות המשך המתיחות בין ערפאת לאבו-מאזן, נראה כי העימות הנוכחי רחוק מסיום.


פורסם לראשונה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: CNN
אבן מאזן. הממשלה הפלסטינית אישרה את המינוי
צילום: CNN
צילום: איי פי
ערפאת. הורה ליו"ר היוצא שלא להתפנות
צילום: איי פי
מומלצים