שתף קטע נבחר

חרדים בבית שמש: האוטובוס החדש "לא צנוע"

"אגד" חנך היום את קו 418 שיחבר בין השכונות החרדיות בבית שמש לירושלים - וכבר פרץ עימות במקום. עשרות חרדים ניסו לחסום את הכביש בו עובר הקו "הלא צנוע". שבעה מהם נעצרו

בבית שמש מתנגדים החרדים לקו אוטובוס חדש של "אגד", שיחבר בין העיר לשכונות חרדיות בירושלים. "האוטובוסים לא צנועים מספיק", טענו תושבים חרדים, שניסו לחסום היום (א') את הכביש הראשי בשכונת רמת בית שמש. המשטרה פינתה את המפגינים ועצרה שבעה חרדים שניסו לשבש את עבודת הקו החדש.

 

בשעות הבוקר קיימו כמה עשרות חרדים הפגנה בלתי חוקית בשכונה. החרדים ביקשו לחסום את הכביש הראשי בו עובר הקו החדש שמספרו 418, אולם הכביש נפתח לתנועה על ידי המשטרה.

 

הקו שנחנך היום על ידי אגד יוצא משכונת "סנהדריה" החרדית בירושלים ועובר בשכונה החרדית "נחלה ומנוחה" בבית שמש. החרדים בבית שמש טוענים כי אגד אינה עומדת בהבטחתה לספק קו אוטובוס שבו תישמר הצניעות ותערך הפרדה מוחלטת בין מקומות ישיבה השמורים לגברים למקומות ישיבה לנשים.

 

באגד טוענים כי באוטובוס קיימת הפרדה פיזית בין גברים ונשים על ידי מחיצה. עוד אמרו כי ההתנגדות לפתיחת הקו תמוהה בהתחשב בכך שמדובר בשירות לציבור החרדי, וכי מסלולו תוכנן בעקבות פניות שהתקבלו במשרד התחבורה. עוד ציינו בחברה כי פרנסי השכונה מנסים למנוע את מעבר הקו בתחומה משום שהם קשורים עם מסיע פרטי בלתי חוקי. "מרבית תושבי השכונה בבית שמש דווקא מעוניינים בשירות ואילו מיעוט של מתנגדים - פוגע בתושבים הזכאים לתחבורה ציבורית", נמסר מאגד. 

 

גורם בקהילה החרדית אמר ל-ynet, כי "אגד מפעילה בכוח את הקו ללא אישור הרבנים המוסמכים, ומנסה לתמרן ולתחמן את הציבור החרדי... ניתן היה לגמור את הסיפור אם הם היו מגיעים להסכמה עם הרבנים".

 

עוד הוסיף הגורם, כי בין אגד לחרדים ניטש ויכוח כלכלי: כיום פועל בבית שמש קו הסעה פרטי השייך למשפחות חרדיות. הפעלת הקו הציבורי של אגד עשויה לפגוע בפרנסת החברה הפרטית - שעד כה נחשבה לריווחית מאוד.


פורסם לראשונה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באגד מתעקשים (ארכיון)
החרדים מתנגדים (ארכיון)
מומלצים