שתף קטע נבחר

הלמ"ס: 83% מהאוכלוסייה מרוצים מחייהם

סקר הלמ"ס מגלה כי כמחצית מכלל האוכלוסייה הבוגרת מרוצים או מרוצים מאוד ממצבם הכלכלי, כמחצית מהעובדים במשק מרוצים ממשכורתם, 17% מהעובדים חוששים לאבד את מקום עבודתם

רק כמחצית מהעובדים במשק מרוצים ממשכורתם. כך עולה מסקר שנערך על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה במהלך שנת 2002. 

מהסקר עולה, כי 82% מהיהודים המועסקים מרוצים מעבודתם, וכי 73% מהעובדים באוכלוסיה הערבית מרוצים מעבודתם. לא נמצא הבדל בין שביעות הרצון מהעבודה של ילידי הארץ לבין אוכלוסיית העולים הוותיקים (85%). עם זאת, עולי שנות התשעים מרוצים מעבודתם בשיעור נמוך יותר (71%).

 

שביעות הרצון מהעבודה עולה ככל שההשכלה גבוהה יותר, וככל שההכנסה האישית ברוטו גבוהה יותר. הסקר מגלה כי 17% מהשכירים, העצמאים וחברי הקואופרטיבים חוששים כי הם עלולים לאבד את מקום עבודתם בשנה הקרובה (16% מהעובדים היהודים ו-25% מהערבים), ו-56% מעריכים כי אם יאבדו את מקום העבודה אין להם סיכוי כלל או יש להם רק סיכוי קטן למצוא עבודה ברמת ההכנסה הנוכחית לפחות.

 

בסה"כ מרוצים מהחיים

 

הסקר של הלמ"ס מראה כי 83% מכלל האוכלוסייה הבוגרת בישראל מרוצים או מרוצים מאוד מחייהם. 53% מגלים אופטימיות לגבי העתיד וחושבים שבשנים הקרובות חייהם יהיו יותר טובים, לעומת 33% שמעריכים כי חייהם לא ישתנו ו-14% שחושבים שחייהם יהיו פחות טובים.

 

שביעות הרצון מהחיים בקרב בעלי השכלה נמוכה או חסרי השכלה קטנה יותר מאשר בקרב בעלי תעודת בגרות, תעודה על-תיכונית או תעודה אקדמית.

 

חצי מהאוכלוסיה מרוצה ממצבו הכלכלי

 

כמחצית מכלל האוכלוסייה הבוגרת מרוצים או מרוצים מאוד ממצבם הכלכלי. 40% מעריכים שמצבם יהיה טוב יותר בשנים הקרובות, לעומת 39% שחושבים שמצבם לא ישתנה, ו-21% שחושבים שמצבם יהיה פחות טוב.

 

כסף עושה חברים?

 

נתון מעניין בסקר הוא של-14% מכלל האוכלוסייה הבוגרת אין חברים. במקביל, כמעט כל מי שיש להם חברים מרוצים מהקשר עימם. 32% מהאוכלוסייה חשים בדידות לעיתים קרובות או מדי פעם. נשים מרגישות יותר בודדות מהגברים (38% לעומת 26%), ובעלי הכנסה נמוכה יותר מרגישים יותר בודדים מבעלי הכנסה גבוהה. 13% מהאוכלוסייה מרגישים כי אין להם למי לפנות בעתות משבר או מצוקה.

 

אין כמו בבית

 

80% מכלל האוכלוסייה מרוצים באופן כללי מדירת המגורים שלהם, ו-83% מרוצים מהיחסים עם שכניהם. שביעות הרצון מדירת המגורים גבוהה יותר אצל יהודים (82%) מאשר אצל ערבים (69%). 69% מעולי 1990 ואילך מרוצים מדירת מגוריהם, לעומת 86% מילידי הארץ ו-83% מהעולים הותיקים.

 

81% מהאוכלוסייה הבוגרת מרוצים באופן כללי מאזור המגורים שלהם, 51% מרוצים מכמות השטחים הירוקים באזור ו-54% מרוצים מהניקיון בו. 64% מהאוכלוסייה הבוגרת מרוצים מסידורי התחבורה הציבורית באזור מגוריהם, ו-74% מרגישים בטוחים בהליכה לבדם בלילה באזור.

 


פורסם לראשונה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים