שתף קטע נבחר

גורמים במשטרה: בקרוב ייחקר ראש הממשלה

במשטרה הגיעו למסקנה שאין מנוס מחקירה של ראש הממשלה, בשל שתיקתו של גלעד שרון בפרשת "האי היווני", ובשל המבוי הסתום בפרשת ההלוואה מסיריל קרן. מקורבי שרון: "ההר יוליד עכבר. המשטרה לא תצליח להוכיח שום דבר. הכל בלון נפוח"

גורמים במשטרה אמרו אמש (יום ד') ל-ynet שראש הממשלה, אריאל שרון, צפוי להיחקר בשבועות הקרובים בפרשת סיריל קרן ובפרשת "האי היווני". ראש הממשלה לא יזומן למשטרה, אלא ייחקר בירושלים או בחוות השקמים.

 

במשטרה הגיעו למסקנה שאין מנוס מחקירה של ראש הממשלה, משום שהיא מתקשה לפי שעה לגבש ראיות מוצקות בפרשת האי היווני, בשל שתיקתו של גלעד שרון. בשבוע הבא יתקיים בבית המשפט המחוזי בתל אביב דיון נוסף בעניין המסמכים שביקשה המשטרה מגלעד שרון להציג בפניה. כמו כן, המשטרה נתקלה במבוי סתום בחקירת פרשת סיריל קרן, בשל סירובם של שלטונות אוסטריה לשתף פעולה ולהסגיר מסמכים שיחשפו את העברות הכספים מאיש העסקים, דרך בנק באוסטריה.  

 

מקורות במשטרה ציינו שחקירתו של גלעד שרון מתקרבת למיצוי, בשל שתיקתו. עם זאת הם הבהירו שייתכן שהוא ייחקר פעם נוספת. זאת בתנאי שימסור לידיהם, מרצונו או בצו בית משפט, את המסמכים הנוגעים לפרשה ואת קלטות השמע, שבהן הקליט לכאורה את איש העסקים, דוד אפל, בעת שניהל עמו מגעים על העסקתו תמורת "ייעוץ" בפרשת האי היווני. אתמול מסרו החוקרים צו, שבו הורו לגלעד שרון להעביר לידם את הקלטות.

 

גורמים בסביבתו ראש הממשלה אמרו ש"ההר יוליד עכבר", בהתייחסם לחקירות. "כפי הנראה, לא יצליחו להוכיח שום דבר רציני. הכל בלון נפוח, שהאוויר ייצא ממנו. גם אם יצליחו לעלות על משהו, קשה להיח שהפרקליטות תגיע למסקנה שתצדיק העמדה לדין. במקרה הקיצוני ביותר, אם יחליטו להעמיד לדין, זה עסק שלא ייגמר כל כך מהר ויימשך שנתיים-שלוש".

 

עדיין לא ברור מתי בדיוק ייחקר שרון, משום שהוא חולה מתחילת השבוע, ובשבוע הבא הוא צפוי לטוס לימים אחדים להודו.

 

משפחה תחת אזהרה

 

אלה הפרשות שחוקרת המשטרה, שבהן מעורבים ראש הממשלה ובניו:

 

פרשת "האי היווני": המשטרה חושדת שאיש העסקים דוד אפל ביקש לרכוש ביוון אי ולהפוך אותו למרכז תיירות. כשנתקל בקשיים לאישור הפרוייקט, גייס לעזרתו את אריאל שרון, שכיהן כשר החוץ ואת ראש עיריית ירושלים, אהוד אולמרט. 

 

במשטרה חושדים שאפל ניסה להיעזר בגלעד שרון, וחתם עמו על חוזה לפיו ישמש כ"יועץ" לפרויקט תמורת תשלום שכר של 20 אלף דולר לחודש. על פי החשד, הובטח לשרון הבן מיליון וחצי דולר, אם יקבל אפל היתר לבנות ביוון. המשטרה חושדת שמדובר בניסיון למתן שוחד עקיף לאריאל שרון.

 

פרשת סיריל קרן: איש העסקים הדרום אפריקני, סיריל קרן, חבר ותיק של משפחת שרון, העביר על פי החשד מיליון וחצי דולר לחשבונו של גלעד שרון. הסכום שימש כערובה להלוואה שלקחו גלעד ועמרי, לצורך החזר כספים לחברת "אננקס מחקרים" שאותה ניהל עמרי שרון, ובאמצעותה גייס על פי החשד כספים עבור קמפיין הבחירות של אריאל שרון ב-99' על ראשות הליכוד. 

 

אריאל שרון דיווח למבקר המדינה שהחזיר את הכספים לחברה תמורת משכון חוות השקמים, אך לא סיפר על ההלוואה שקיבל מסיריל קרן. באחרונה פורסם שהמשטרה חושדת ששני אנשי עסקים, אחד מהם כנראה אריה גנגר, ידידו הוותיק של שרון, העבירו כספים שנועדו לכסות על ההלוואה ה"בעייתית" מסיריל קרן דרך אוסטריה. במשטרה סבורים שעובדה זו מחזקת את החשדות לגבי מעשי שוחד לכאורה שבהם מעורבים ראש הממשלה ובניו.  


פורסם לראשונה

 

בהכנת הידיעה השתתפו אפרת וייס, אטילה שומפלבי ודיאנה בחור-ניר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
הבא בתור להיחקר. ראש הממשלה
צילום: רויטרס
צילום: ערוץ 2
גלעד שרון מגיע לחקירה
צילום: ערוץ 2
צילום: מיכאל קרמר
גם עמרי שרון מעורב בפרשיות
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים