שתף קטע נבחר

הרב יוסף נידה את ראש "התנזים של דרעי"

מנהיגה הרוחני של ש"ס בא בצהרים נסער לכולל בירושלים, לאחר שהגיע לידיו פשקוויל בגנות בנו משה וכלתו. יוסף האשים את מקורבו של דרעי, יהודה עזרד, בהפצת הפשקוויל, הטיל עליו נידוי חמור, וקילל: "שלא יסיים את השנה הנוכחית". עזרד: אני לא מתרגש

הרב עובדיה יוסף, מנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס, הטיל נידוי חמור על יהודה עזרד, מקורבו של אריה דרעי, ומי שמכונה גם "ראש התנזים של דרעי".

 

הרב יוסף הגיע בצהריים (ה') כשהוא נסער מאוד לכולל "יחווה דעת". זאת, לאחר שהגיע לידיו פשקוויל (גילוי דעת), שנתלה בשכונתו, הר נוף, המטיח האשמות שונות בבנו משה ובכלתו יהודית - פשקוויל נוסף בסדרה של פשקווילים דומים שנתלו בחודשים האחרונים. 

 

הפעם, כפי שאמרו מקורבי הרב יוסף, "הגיעו מים עד נפש". יוסף דפק בזעם על השולחן וכינס את האברכים ההמומים. הוא האשים את עזרד באחריות להפצת הפשקוויל. בהתייחסו לעזרד הוא אמר, "יש פה אחד שזורק פשקוולים על בני וכלתי, ומכנה את בני בפשקוויל גיחזי (גיחזי היה השמש של אלישע הנביא, ולפי המקורות "דחף" נשים בחזה, כשהכוונה היא כי הוא ביצע מעשים מגונים בנשים), ואני שומע שאתם נותנים לו פה כבוד. אני מודיע, רגלו לא תדרוך פה יותר ואני מטיל עליו חרם, נידוי ושמתה (לשון נידוי בארמית)".

 

הרב עובדיה, כמנהג הנידוי, חזר על הדברים שלוש פעמים כאשר כל האברכים הצטופפו סביבו. בסיום הוא אף הוסיף את הקללה: "אני מאחל שלא יסיים את שנתו" (הכוונה לשנה הנוכחית). המשמעות ההלכתית של הנידוי בעולם החרדי מרחיקת לכת. למעשה, עזרד מורחק כעת מכל קשר לקהילה. אסור להכניסו לבית הכנסת, אסור לצרפו למניין, אסור לנהל עמו מסחר, ואסור להתחתן עם ילדיו.

 

"אני לא מתרגש"

 

עזרד אמר ל-ynet כי אינו מתרגש מן הדברים. "יהודית יוסף, כלתו של הרב, עושה בו כל מה שתרצה. היא גרמה לו לצאת מן הבית ולדבר נגדי. סימנו אותי כי הייתי הראשון שאמר בגלוי שהציבור הספרדי דתי בהתרסקות מוחלטת. עתה הם החליטו לחסל אותי. אני לא מפזר פשקווילים. מדובר בשקרים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכאל קרמר
הרב יוסף. "שלא יסיים את השנה"
צילום: מיכאל קרמר
צילום: דלית שחם
נידוי נגד ראש התנזים של דרעי
צילום: דלית שחם
הפשקוויל, המכנה את כלתו של הרב יוסף, "איזבל"
מומלצים